Косів - Івано-Франківська область

Головне фото
Косів - Івано-Франківська область

Історія виникнення міста Косів Івано-Франківська область
Косів можна вважати номінальною столицею Гуцульських Карпат. Це містечко, що затаївся в зелених луках, здавна був центром їх землі. Це був край соляних промислів, войовничих повстанців, хасидів і січових стрільців. Довгі століття існування при різних правителях і різних людей дозволили місту сформувати свою неповторну атмосферу, яка, як звук трембіти, є візитною карткою цього райського куточка Карпат.

Особливості міста Косів

Територіальна одиниця, яка пізніше була названа - Косів, утворювалася досить довго. У 1318 році тут було засновано село з однойменною назвою, в даний час це була частина Галицько-Волинської держави. Згодом місто Косів по черзі переходить до Польщі і Молдавії, поки не стає частиною Речі Посполитої. Саме в її складі він стає, як один із центрів солеваріння і активно розвивається.

Вважається, що назва Косів, походить від імені засновника села - Коса. Хоча є й інші версії. Наприклад, відомо, що є слово «кіс» - древнє спільнослов'янське слово, яке є в багатьох мовах і є назвою птиці, шпака.
Городок, завдяки своєму вдалому розташуванню, активно будувався. На пагорбі над ним був зведений замок для захисту оточуючих територій. У побудові міського центру міста застосовувалася популярна в той час в Речі Посполитій ренесансна концепція ідеального міста. Все місто розташувався між ринковою та церковної площами, і поділявся на квартали. Часто навіть у внутрішньому плануванні будинків застосовувалися ренесансні методи.

Як і в багатьох містах того часу, косовські будинку в основному складалися з дерев'яного зрубу. На відміну від каменя і цегли, дерево тут було дуже поширене і дешеве, тому вигідно було будувати саме з нього. Однак, на жаль, через це майже нічого не залишилося зі старого архітектурного ансамблю міста. Майже всі загинули під час двох великих пожеж в 20 роках сімнадцятого століття.
Сучасний вигляд міста Косів залишає в собі риси минулих архітектурних стилів (старі будівлі позначені впливом сецесії) і радянського конструктивізму. Часто радянські вставки зовсім не вписуються в загальний пейзаж міста, оскільки в ті часи, коли вони будувалися, після другої світової війни, мало кого волновала естетична складова міста. Тому часто замість зруйнованих кварталів будувалися радянські адміністративні приміщення і багатоквартирні будинки.

Памятки косово

Окремою сторінкою історії Косова є відоме в цих краях рух гуцулів-повстанців. Перш за все, тут був відомий легендарний вождь народних месників (або злочинців, у кожного своє точка зору) Олекса Довбуш. У місті йому створений пам'ятник і музей імені одного з найромантичніших персонажів історії Карпат, «гуцульського Робін Гуда».
Зараз Косів - це маленький карпатське містечко його соляні промисли більше не приносять доходу, хіба від туристів, і повстанці давно покинули довколишні ліси. Але люди зберегли пам'ять про ті часи і зберегли ту атмосферу гірської краси і свободи, яка століттями огортала це невелике містечко як молочно-білий ранковий туман.

Косів поради туристам
Зупинитися можна в самому місті, він хоч і невеликий, але давно вже став туристичним центром, тому проблем з житлом не буде. Саме звідси слід починати своє знайомство з Карпатськими горами, сходження на легендарну Говерлу, подорожі Чорногірським хребтом, походи широкими луками і все інше.

Як дістатися до міста Косів?

Дістатися до міста Косів можна з Івано-Франківська або інших великих міст України до станції Вижниця. На автомобілі можна дістатися до міста Косів через Коломию або Чернівці.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Площа
11,38 км²
Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Будівництво
засноване: 1424 року
Додаткова інформація
Населення: 14,800 (01.01.2016)
Густота населення: 743 осіб/км²
Поштові індекси: 78600-78604
Телефонний код: +380 (3478)
Водойма: річка Рибниця
День міста: 7 липня (Івана)
Код КОАТУУ: 2623610100
Електронна адреса
Область
Івано-Франківська область