Перейти до основного вмісту

Спиридонівська церква в Герці

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:45

Історія виникнення Спиридонівська церква у Герці
      Вважається, що поселення в верхній частині схилу широкої долини Пруту (його русло розташоване в кількох кілометрах від міста) на місці сучасної Герцена виникло ще в кінці XIV ст., А перша документальна згадка знаходять в румунській грамоті 1437 року. У той час місто займало більше території, ніж зараз: були забудовані обидва береги річки Герца. Черговим поштовхом до збільшення населення, розвитку та благоустрою торгового містечка на досить людному шляху до Чорного моря стало отримання в 1777 статусу крайового центру Чернівецького краю. За цей час в Герці з'явився головний міський православний храм - Спиридонівська церква, який фахівці вважають неабияким твором буковинського зодчества. Через півстоліття, 1834 Герца втратила (вперше, але не востаннє) адміністративні функції, але залишилася важливим торговим центром, і в 1864 отримала міські права.

Архітектура Спирідонівська церкви в Герцена

      Спиридонівська церква з'явилася в 1807 на лівому березі річки Герца посеред міського парку на честь ранньохристиянського кіпрського святого і чудотворця, єпископа міста Триміфунта (нині знаходиться в турецькій частині острова). Враження від її аскетичних, позбавлених ліпного декору, витриманих в основному в сірих (з додаванням біло-чорних вкраплень) тонах фасадів певною мірою пожвавлюють барвисті зовнішні розписи. Вони практично позбавлені художнього навантаження і швидше є своєрідною живою презентацією місцевих художників-передвижників, які не пересувають свої твори, а ходять між сусідніми містами і селами, поширюючи досить специфічне малярське «мистецтво».
      Вхід на храмовий двір захищає масивні, прямокутні в плані ворота з двосхилим дахом, з'явилися в 1808 р В інтер'єрі Спирідонівська церкви домінує висотний принцип розкриття простору, несподівано досить ефектно підкреслять композиційно художньо невибагливими розписами, виконаними переважно в блакитній кольоровій гамі, вельми доречною в поєднанні з високим білим з позолотою чотириярусна іконостасом.

Спиридонівська Церква в Герці
      Напередодні Великої Вітчизняної війни, 1940, коли ці землі увійшли до складу Радянського Союзу, в Герці проживало близько 8500 жителів (а зараз майже в чотири рази менше), тоді місто знову став районним центром. За часів хрущовської «відлиги» не тільки боролися з церквами, а й збільшували райони - це доля в 1962 спіткала і Герцаївський. На зорі незалежності, в 1992 р, прикордонний район відновили, і зараз трійця споруд центральної паркової зони міста Герца - виникли на початку XX ст. модернові ратуша, школа і найдавніша Спиридонівська церква Чернівецької єпархії Української православної церкви - є головною прикрасою прикордонного українського міста, де майже всі жителі говорять румунською мовою.

Як дістатися до Спирідонівська церкви в Герцена

      Від вулиці Руській, 248-У (Автостанція в Чернівцях) регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку м Герца (вартість проїзду 15 грн). Відстань 27 км. Так само Ви можете дістатися до м Герца і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Контакти
Область
Чернівецька область