Перейти до основного вмісту

Свято-Миколаївська православна церква - Вилкове

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 17:34
Image
Свято-Миколаївська православна церква - Вилкове

Свято-Миколаївська православна церква - Вилкове
      За переказами, в 1746 р Російські розкольники-липовани, які ховалися від релігійних переслідувань, заснували село Липованське, що на географічних картах з'явилося лише через тридцять років. Після ліквідації Запорізької Січі сюди перебралася частина козацтва, і до 1805 Вилкове (таку назву село отримало від розгалуження Кілійського гирла) перетворилося в одне з найбільших запорізьких поселень. Серед трьох вилківських храмів тільки церква Святителя Миколи Чудотворця, розташована на умовній межі, яка ще в позаминулому столітті розмежовувала поселення російських старовірів і запорізьких козаків, в даний час належить місцевій православній громаді.

Будівництво Свято-Миколаївська церква в Вилкове

      Відомо, що перша православна Покровська церква в гирлі Дунаю, з'явилася в кінці XVIII ст., Була маленькою, побудованої з очерету, глини та річкового мулу. У 1818 поблизу запорізького кладовища заклали кам'яний фундамент для нової дерев'яної, критої тесом, церкви з одним престолом, яку в 1825 освятили на честь Святителя Миколи Чудотворця (весняного). А на місці первісного храму в 1824 на кошти місцевого купця з'явилася дерев'яна каплиця. Наступний етап буття православної храмової споруди припав на другу половину XIX ст .: в 1867 побудували першу міську православну святиню з цегли з дерев'яними підлогами і куполом, а в 1882 році до неї додалася кам'яна дзвіниця.

      У 1899 єпископ Кишинівський і хотинський Яків дозволив замість старої тісному церкви побудувати храм на честь і пам'ять Святителя і Чудотворця Миколая. Будівництво велося переважно за рахунок прихожан. І за розповідями старожилів, на церковному подвір'ї стояв високий стовп з великим дзвоном, який збирав людей на розвантаження цегли, які везли по Дунаю баркасами. Від річки і до будівельного майданчика ланцюгом стояли люди і передавали один одному цегла. Ковальські роботи виконав майстер Євген Передерій, який для цього переїхав у Вилковому з сусіднього села.

Освітлення церкви Миколи Чудотворця у Вилкове

      День освячення церкви Святителя Миколи Чудотворця, в середині жовтня 1902, став святом, а під час урочистої трапези почали збирати кошти на придбання ікон і церковного начиння. Тодішній церковний староста Павло В'язівський відвідав Київ, Єрусалим, Константинополь і Афон, збираючи в храм ікони та інші святині. На деяких церковних іконах ще збереглися написи, що підтверджують їх придбання в Афоні, а плащаницю храму під час відвідування Вилкового подарував румунський король Фердинанд.
      Майстерне переплетіння в архітектурі православної церкви з пониззя Дунаю ідей бароко, класицизму і модерну, створений під стильовим впливом великого майстра Петера Карла Фаберже іконостас і майстерні розпису перетворюють Свято - Миколаївську церкву Одеської єпархії Української православної церкви на неординарне твір нового культового мистецтва XX в. На жаль, прізвища зодчого, який створив це диво на самому краю Російської імперії, історія не зберегла.

Як дістатися до Свято-Миколаївської церкви в Вилкове

      Від вулиці Новощепной, ряд 5 (Автостанція «Привоз») регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку м Вилкове (вартість проїзду 127 грн.). Відстань 206 км. Так само Ви можете дістатися до м Вилкове і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Україна, Одеська область, місто Вилкове, вул. Леніна, 29
Одеська область