Перейти до основного вмісту

Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його Хора

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 19:20

Севастополь | "Херсонес Таврійський"
В мальовничій Карантинній бухті Севастополя розташований Херсонес Таврійський - стародавнє місто, руїни якого є однією з найпопулярніших визначних пам'яток Криму. Щорічно Херсонес Таврійський відвідують тисячі туристів з усього світу. Його територія оголошена історико-культурним заповідником, одним з найважливіших заповідників країни.

Херсонес Таврійський: давньогрецьке місто-держава
Херсонес Таврійський - давньогрецьке місто-поліс, що за часів свого розквіту був одним з найбільших міст Причорномор'я, найважливішим містом Криму.
Херсонес заснований в V ст. до н. е., в перебігу трьох століть він був повністю незалежним, із власним самоврядуванням. У I ст. до н. е. місто увійшло до складу Римської імперії, а після її розпаду - Візантії.
Вже тоді тут поширювалося християнство - і це за часів, коли язичницькі слов'янські племена ще не мали навіть ознак державності.

Місто розташовувався на морському шляху з Європи в Азію, тому торгівля процвітала тут буйним цвітом. Але після розпаду Візантійської імперії місто прийшов в занепад. У Криму з'явилися генуезькі колоністи, які заснували власні міста-порти і захопили контроль над міжнародною торгівлею. Кінець великому Херсонесу поклали турки, захопивши і зруйнувавши його в XV столітті. Історичні періоди шарами накладалися один на одного; кожен етап залишив на обличчі міста свій слід. Невеликі аттические храми часів заснування міста згодом розширювалися, потім перебудовувалися
на християнські базиліки; міські оборонні стіни час від часу зміцнювалися і нарощували висоту; на фундаментах старих житлових будинків зводилися інші.

Херсонес Таврійський: давньогрецьке місто-держава
Херсонес оточують оборонні стіни з широким ровом. У міських воріт до стіни примикають склепи - поховання почесних жителів міста. Підхід до воріт захищає вежа Зенона, побудована в кілька етапів, що добре видно по характеру кладки. Квартали Херсонеса мають щільну забудову. Серед залишків будинків вражає величезна кількість храмів - за візантійських часів Херсонес був не тільки торговим містом, а й великим релігійним центром. З античних часів зберігся театр в III ст. до н. е., де і зараз влітку можна подивитися спектакль севастопольської трупи.

Серед величезної кількості Херсонеського храмів виділяється хорошим станом збереження базиліка в 1935 (названа так за роком, коли її знайшли археологи). Базиліка частково зберегла колонаду, яка надає їй мальовничий вид і надихає туристів на художні фотознімки. Поблизу розташований сигнальний дзвін, встановлений тут в 1913 році.

Серед руїн стародавнього міста височіє Володимирський собор - яскрава пам'ятка архітектури в 1891 році. Оскільки християнство з'явилося в Херсонесі ще за часів Римської імперії, саме тут прийняв хрещення князь Володимир Святославович, а коли повернувся до Києва, то охрестив всю Русь. Саме на тому місці, де хрестився князь, побудований собор в його честь.

Херсонес Таврійський: давньогрецьке місто-держава
Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Контактний номер
Заснований: 422–421 рр. до н. е