Skip to main content

Суми

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 20:02
Image
Суми

Суми памятки міста
Суми - чарівне місто, що потопає в зелені на високих берегах річки Псел та кількох її приток. У цій затишній атмосфері пішохідні прогулянки по місту стають приємним заняттям. У Сумах чимало мальовничих куточків та цікавих пам'яток, однак найбільш яскраві з них - три унікальних храму.

Суми: місто троянд і фонтанів
Найстарішим є Воскресенський собор в Сумах, розташований в історичному центрі міста, на площі Незалежності. Храм побудований в 1702 році в стилі українського бароко. Він став першою кам'яною спорудою Сум. У ті часи місто мало військове значення, тому і собор був пристосований для оборони. У нижньому храмі навіть був влаштований підземний хід, що веде на берег річки Псел в Сумах. У наші дні в приміщеннях собору розмістився музей декоративно-прикладного мистецтва.

Суми: місто троянд і фонтанів
Поряд з Воскресенським собором стоїть пам'ятник Сумці на честь заснування Сум. За легендою, місто виникло на місці, де переселенці знайшли в лісі три сумки золота. Пам'ятник Сумці зроблений у вигляді колодязя, над яким висить сумка. З сумки витікає вода, якої, за традицією, змочують гаманці - на багатство.

Суми: місто троянд і фонтанів
Другим надзвичайних храмом є Спасо-Преображенський собор в Сумах - грандіозна споруда, пам'ятник архітектури XVIII століття. Над собором височить дзвіниця 54 м заввишки, яку прикрашає годинник-куранти. Навколо купола, з чотирьох сторін світу, розташовані триметрові скульптури апостолів-євангелістів: Луки, Марка, Іоанна і Матвія.

Суми: місто троянд і фонтанів
Навколо головного купола також встановлені скульптури: апостолів Петра і Павла та два святих Володимира. Окрасою храму є розкішний іконостас, виготовлений з білого італійського мармуру і прикрашений малахітовими колонами. Собор розписували видатні російські живописці Клавдій Лебедєв і Володимир Маковський. У храмі зберігається важлива святиня - ікона Корсунської Богоматері.

Суми: місто троянд і фонтанів
Троїцький собор у Сумах за архітектурними формами порівнюють з Исаакиевским собором в Петербурзі. Звели в 1901-1914 рр. На кошти підприємця і мецената Павла Харитоненка, який загорівся ідеєю побудувати в Сумах храм зі столичним розмахом. Архітектором собору став Густав Шольц, а мозаїчна підлога виготовлений за проектом відомого архітектора Олексія Щусєва. Для розпису храму запросили видатних художників - Михайла Нестерова і Кузьму Петрова-Водкіна.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Водойма: річка Псел, Сумка, Стрілка (Суми), озеро Чеха, Блакитні озера, Косівщинське водосховище
Засноване: 1652 року
Статус міста: з 1780 року
Поділ міста: 2 райони
Населення: 267 633 (01.01.2016)
Густота населення: 2806 осіб/км²
Поштові індекси: 40000-40035
Телефонний код: +380 (542)
Висота над рівнем моря: 138 метрів
День міста: перша субота вересня
Код КОАТУУ: 5910100000
Площа: 95,3858 км²
Сумська область