Демерджі-яйла - гірський масив

Головне фото
Демерджі-яйла - гірський масив

Гірський масив Демерджі - мальовничий куточок природи недалеко від Алушти. Масив має дві вершини: Північну (1356 м) і Південну (1239 м). На схилі Південної Демерджі перебувати долина Привидів - дивовижне ущелині з численними великими кам'яними утвореннями вимогливою форми.

Гори Демерджі утворилися зі сланців і вапняку, їх вік становить близько 800 млн років. Під впливом атмосферних опадів і вивітрювання кам'яні брили Обточити до незвичайних форм, що нагадують кам'яні скульптури з острова Пасхи. Деяким стовпів відвідувачі дали назви: Воїн, Гном, Велетень, Жаба тощо.

На вершині гори в бік моря дивиться кам'яна голова, яку називають Катериною ІІ або Сфінксом,
З вершини і схилів гори Південної Демерджі відкриваються обварожітельние види - огляд на широкий простір Алуштинської долини з пагорбами, луками та озерами. Над ними підноситься гора-шатер Чатир-Даг, на півдні видно море і білі житлові масиви Алушти.
Біля підніжжя Демерджі, на краю одного з підгір'я, розташовані руїни стародавньої фортеці Фуна.

Фортеця, назва якої в перекладі з грецького означає "димна", заснована в ХВ в. князями Феодоро на східному кордоні їх князівства. Вона захищала територію Феодоро від генуезьких колоністів, одним із центрів яких була фортеця Алустон - нинішня Алушта.

Як і інші зміцнення Феодоро, Фуна мала цікаве планування: чи не регулярне, як в генуезьких фортецях, максимально вписується в ландшафт. До наших днів збереглися руїни оборонних стін, особливо найбільш укріплений ділянку біля воріт фортеці, і залишки церкви Святого Феодора Стратилата. У фортеці розміщені невеличкий музей, де можна побачити макет фортеці, а також археологічні знахідки.
У фортеці існувало поселення, яке було знищено в результаті обвалення через землетрус в 1894 р Тепер на його місці можна побачити скупчення великих каменів - кам'яне хаос.

Демерджі: гірський масив
Поблизу Демерджі, біля села Генеральське, розташований найбільш повноводний водоспад Криму - Джур-Джур - висотою 16 м. Вода зривається широким потоком в глибокий котлован.

Місця України

Адреса

google карта
Область
Автономна Республіка Крим