Запорозький дуб - Запоріжжя

Головне фото

Запорозький дуб - Запоріжжя
У Запоріжжі знаходиться унікальний дуб, вік якого близько 700 років. Історія дерева оповита безліччю легенд, «зустрічей» з легендарними людьми і історичних подій.

Запорізький Дуб був свідком написання Запорожцями листа турецькому султану, під його кроною Тарас Григорович Шевченко читав поему «Катерина» про сумну долю селянки, а в 1648 році під його потужними гілками відпочивав Богдан Хмельницький.

Нові технології теж не обходять дуб стороною. Нещодавно у дуба з'явився свій QR-код за яким його можна знайти в інтернеті.
Висота дерева 36 метрів, обхват стовбура більше 6 метрів, вага приблизно 60 тонн.

Зараз Запорізький дуб потихеньку засихає. З 2002 року робиться все можливе для порятунку дерева: були встановлені металеві підпори, укріплений просідає грунт, обробляється деревина дерева, а тепер планується його «законсервувати».

Запорозький дуб - Старе фото

Навколо дерева підростає «молоде покоління» дубів його відростків, вік яких близько 12 років. Також молоді дубочки вже посаджені в 14 країнах світу!
У 2001 році поряд з дубом був відкритий історико-культурний комплекс.
На його території знаходиться каплиця, проходять виступи запорізьких козаків театру козацького бою «Запорозький Спас», а також розташований один з парків Запоріжжя, який є прекрасним місцем для відпочинку і катання на конях.

Контакти
Адреса текстова
Україна, Запоріжжя, вулиця Тараса Бульби, 8
Область
Запорізька область
Places Ukraine
Додаткова інформація
Вік: понад 700 років
Висота: 36 метрів
Діаметр стовбура: 6,5 метри
Діаметр крони: 43 метрів
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: пн, 30.01.2017 - 12:36