Перейти до основного вмісту

Камяне Село - Урочище

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 22:23

У величезному лісі Житомирської області причаївся український Стоунхендж природного походження. На великій території (15 гектарів) розкидані величезні валуни, відшліфовані дощами і порослі мохом. Здалеку скупчення цих монолітів нагадує село на узліссі - ось і назвали це місце Кам'яним Селом.

Багато валуни своїми обрисами дійсно нагадують сільські хати. Є в Кам'яному Селі і своя «площа» зі «школою» і «церквою». Як величезні камені опинилися в лісах, далеко від гірських масивів - на це питання вчені не дають вичерпної відповіді. За версією одних, камені - залишки древніх гір, з яких льодовики стерли шари грунту.
З точки зору інших учених, льодовики принесли ці камені з передгір'я Скандинавських гір.
У місцевих жителів є своє уявлення про утворення урочища Кам'яного Села. За старовинною легендою, колись давно село було справжнісіньким, ось тільки люди там жили багаті та жадібні. Одного разу прийшов в село убогий старець і став просити по дворах хліба. Один господар відмовив, другий - ніхто не зглянувся над старцем.

Так і пішов він геть, але був це не простий старий, а сам Господь, що спустився на землю, щоб випробувати людей. Вийшовши з села, обернувся Він - і враз село скам'яніло. А на одному камені залишив свій слід - слід величезної босої ноги. Цей слід став головною визначною пам'яткою Кам'яного Села. До нього спеціально приставлена ​​драбина, щоб кожен міг на власні очі побачити цю дивину. А за повір'ям, кам'яний слід приносить паломникам удачу і виконання заповітних бажань.

Камяне село
Камяне село мандруй Україною
Контакти
Україна Житомирська область, Олевський район, на схід від с. Рудня-Замисловицька
Область
Житомирська область
15 га