Перейти до основного вмісту

Чорнорічинський каньйон - Севастополь

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 19:16

Чорноріченське каньйон
До мальовничого каньйону Чорної річки з різноманітним видовищним ландшафтом здавна прокладають популярні туристичні маршрути, залишають після себе чимало яскравих вражень. Каньйон простягається від Байдарській до Інкерманській долини на 12 км і є найдовшим в Криму.
Офіційно Чорноріченське каньйон має статус ландшафтного парку - пам'ятки природи Криму. Туристичні інформаційні ресурси називають його мініатюрним кримським Дарьялу, в порівнянні з Дарьялськім ущелиною на Кавказі.

Чорна річка хвилястою змією протікає по вузькій і глибокій ущелині, оточеній вісокіми скелями. Висота берегів Чорноріченського каньйон в Криму становить кілька десятків метрів. Ущелина каньйону прорізана водами річки в стародавньому тектонічному розломі. Ширина каньйону на різних ділянках коливається від 50 до 300 метрів.

Чорноріченське каньйон: найдовший в Криму
Найскладнішою для проходження і одночасно мальовничим є ділянка з боку Байдарській долини. Більш придатний для проходження тут лівий берег, а після гори Кизил-Кая можна рухатися і правим берегом, як більш видовищним. Річка глибиною 1-2 м має безліч перекатів і каскадів, трапляється багато навал кам'яних брил.

У деяких місцях шлях йде вгору, на схили берегів каньйону. Зверху око радує надзвичайна панорама каньйону і довколишніх гір. На схилах Чорноріченського каньйон в Криму чимало відгалужень і величезних виступів, які створюють вибагливий ландшафт. Різноманітність пейзажів нагадує то кавказькі гірські ущелини, то дикі ліси тайги, то навіть амазонські джунглі.
Десь посередині каньйону розташована мальовнича оглядовий майданчик. Річка тут робить крутий поворот, огинаючи високий скельний мис, порослий густим лісом. Неподалік відкрито печеру Шайтан-Коба, де існувала стоянка первісної людини.

Тут берега Чорноріченського каньйон височіють терасами, порослими ялівцем. Далі лівий берег перетворюється в прямовисну скелю, тому мандрівникам на байдарках слід переходити на правий берег біля зруйнованого моста.
Традиційно туристичний маршрут завершують біля села Чорноріченське, в якому збереглася Чоргунська вежа - залишки середньовічного замку місцевого феодала.

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим