Перейти до основного вмісту

Костёл Святого Антония - Корець

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:01
Image
Костёл Святого Антония - Корець

Історія виникнення Костел святого Антонія в Корці

      Вперше місто Корчеськ згадується в Іпатіївському літописі за 1150, коли його відвідав київський князь Ізяслав Мстиславович. У XII в. місто входило до складу Володимиро-Волинського князівства, в 1258 тут стояв зі своєю дружиною Данило Галицький, який готував оборону від монголо-татарського війська. З 1380 Корець перебував у віданні князя Федора Острозького, який на старому городищі побудував укріплений дерев'яний замок - своєрідні ворота на шляху з Києва на Волинь.

      На початку XV ст. Корець на два з половиною століття перейшов у володіння іншого княжого роду, якому і дав назву. Один з найпомітніших представників роду, князь Богуш Корецький, воєвода волинський, староста луцький і вінницький, на протилежному від родового замку лівому березі річки Корчик, ймовірно, в 1533 заснував костел Святого Антонія (який тоді називався Успенським).
      Пізніше, у 1551, князь посилив обороноздатність замку на гранітній скелі над Корчик кам'яними стінами і бастіонами, а з напільного боку в неподатливих кристалічних породах пробив глибокий рів, відвівши туди частково річковий стік. А ще через двадцять років, вже в кінці життя, господар Корця навіть став засновником православного монастиря.
      Українські землі мають складну історію, тому дослідники майже звикли до частої зміни храмами конфесійної приналежності. Тут, на перехресті трьох світових релігій, були часи, коли православні храми ставали католицькими костелами або навпаки, а мусульмани займали християнські святині ...

Чим унікальний костел святого Антонія у Корці

      Унікальність костелу Святого Антонія в Корці полягає в зміні його просторової орієнтації. Корецький костел спочатку був орієнтований з півдня на північ, і це майже чотири століття не заважало правити богослужіння. Його переорієнтація на традиційну вісь «захід-схід» відбулася під час реконструкції в 1916, коли суттєво розширили храм, і це призвело до вкрай нетипового накопичення обсягу, заплутаного прибудованими каплицями.

Архітектура Костел святого Антонія в Корці

      Ця католицька культова пам'ятка є цікавим зразком провінційного храму, в якому дивно переплелися архітектурні форми і прийоми, властиві волинським зодчим XVI - початку XX ст. Костьольній двір з одиночної двох'ярусної каплицею в кутку, де в 1920 поховали польських солдатів, які полягли в боях з Червоною армією, оточує стіна з традиційною католицької аркадной дзвіницею на три дзвони.

Костел святого Антонія В Післявоєнний час

      У повоєнний час костел Святого Антонія закрили, а з 1962 року тут був магазин-склад хімічних речовин. У 1990 католицьку святиню в жахливому стані повернули віруючим і незабаром після повної реконструкції в 1994 урочисто освятили. Тепер найдавніший збережений культовий архітектурний пам'ятник Корця - костел Святого Антонія - є діючим храмом Луцької єпархії Римсько-католицької церкви в Україні.

Як дістатися до Костел святого Антонія в Корці

      Від вулиці Київській, 40 (Автостанція в Рівному) регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку міста Корець (вартість проїзду 38 грн). Відстань 65 км. Так само Ви можете дістатися до Корця і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Україна, Рівненська область, місто Корець, вулиця Костьольна, 6-а
Рівненська область