Перейти до основного вмісту

Києво-Печерська лавра

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 12:22

Історія Києво-Печерської лаври

Києво-Печерська лавра: сакральний центр Києва
      Монастир Києво-Печерська лавра - важлива православна святиня, справжня Українська Мекка, що притягує до Києва паломників і туристів зі всього світу. Відома приказка «язик до Києва доведе» виникла саме завдяки прочанам, що з давніх часів йшли до Києво-Печерській лаврі пішки через всю країну, питаючи шлях по придорожніх селах.
      У наші дні Києво-Печерська лавра - важливий культурний і релігійний центр, пам'ятник історії і архітектури, занесена в список об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. На території Лаври діє музейний комплекс, що складається з багатьох музейних експозицій.

Заснування Києво-Печерської лаври

      Датою заснування монастиря Києво-Печерська лавра вважають 1051, час князювання Ярослава Мудрого, коли в невеликій печері на дніпровському схилі оселився монах-відлюдник Антоній. Відлюдник отримав славу великого праведника, і незабаром до нього потягнулися учні-однодумці. Печери було розкопано-розширено, так виник підземний комплекс, нині називається Дальні печери.
      Коли ченців зібралося дванадцять, Антоній призначив з них старшого, а сам знову переселившись в іншу печеру, яка з часом теж розширилася і стала комплексом Ближніх печер.

Києво-Печерська лавра: сакральний центр Києва
      Поступово, вже після смерті засновника, пристрій монастиря змінювався і ченці, яких ставало все більше, оселилися на поверхні, а в печерах ховали померлих. Саме нетлінні мощі святих праведників, яких тут чимало, є головною святинею обителі і об'єктом паломництва.
Незабаром монастир Києво-Печерська лавра стала не тільки авторитетним релігійною організацією, а й важливим культурним центром: тут велися літописі, проводилися медичні дослідження, працювала школа живопису тощо.

Архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври

      Архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври сформувався в XII в., Однак розширення і реконструкція тривали і надалі. Тому нинішні будівлі Лаври в основному побудовані в XVII-XVIII ст. З XII в. збереглася тільки Троїцька надбрамна церква, побудована грецькими зодчими. Окрасою храму є чудові розписи зовнішніх стін, які надають йому схожість з церковними Царськими вратами.
      Головним храмом Лаври є Успенський собор, побудований в 1073-1078 рр. Однак 1941 року, коли німецькі загарбники увійшли в місто, древній храм підірвали, тому до наших днів зберігся лише законсервований фрагмент руїн. У історичного місця зведено нинішній Успенський собор - точну копію знищеного храму.

      Поруч з собором височить знаменита Велика Лаврська дзвіниця - найвища в Україні. Вона має висоту 96,5 м і побудовано в 1731-1745 рр. За проектом архітектора Йоганна-Готфріда Шеделя. Праворуч від дзвіниці стоїть побудований одночасно з нею будинок намісника Лаври, де тепер розміщено виставковий зал заповідника.
      По сусідству є й інші експозиції: в колишній бібліотеці митрополита Флавіана унікальна виставка «Мікромініатюри Миколи Сядристого», відкрита з 1977 р .., В митрополичих покоях - музей українського народного декоративного мистецтва, в будівлі колишньої друкарні, заснованої ще 1615 - музей книги і друкарства України.

Як дістатися до Києво-Печерської лаври

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 230 метрів (4 хвилини) в напрямку станції метро «Вокзальна». Далі сісти на платформі в електропоїзд (Святошинсько-Броварська лінія) (час очікування транспорту на платформі може зайняти у вас 2 хвилини) далі відправитися в напрямку станції метро «Арсенальна» (приблизний час у дорозі - 10 хвилин). Вийшовши з метро пройти 700 метрів (13-15 хвилин) в напрямку Києво-Печерської лаври (вулиця Івана Мазепи, 21). Також до лаври можна дістатися і на власному автомобілі. Розрахувати маршрут Ви можете тут

Час роботи:
- Пн -Вс: 9: 00-19: 00 (взимку 9: 30-18: 00)

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Дата заснування: 1051 року
Засновник: Антоній Печерський
УПЦ (МП)
Архітектурний стиль