Перейти до основного вмісту

Балаклава

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 19:18

Балаклавська бухта база підводних човнів »
Балаклава - один з найпопулярніших курортів Криму. Відпочиваючих і туристів приваблюють прекрасні пляжі з чистою водою, мальовничі гірські пейзажі, а також цікаві пам'ятки міста.

Балаклава: надійна бухта.
Місто розташоване навколо Балаклавської бухти - найкрасивішою і зручною в Криму. Її використовували ще в античні часи. Греки називали бухту Сюмболон-Лімен, тобто «гавань символів». На думку літературознавців, саме вона описана Гомером в "Одіссеї": тут її герої зустріли кровожерливе плем'я Лістрігонів.

Балаклава: надійна бухта.
Вузький вхід в бухту практично не помітний з боку моря. Скелі захищають її від штормів, тому вода тут завжди спокійна. Це, в свою чергу, привертає сюди велику кількість риби.

Балаклава: надійна бухта.
Над входом в бухту підноситься могутня фортеця Чембало - одна з найбільш видовищних середньовічних фортець півострова. Її побудували в середині XIV ст. генуезькі купці, щоб створити під її захистом одне зі своїх міст-колоній. Фортеця складалася з двох частин. На вершині гори розташована цитадель - замок консула. Це була найбільш укріплена частина фортеці, тому не дивно, що саме вона збереглася до наших днів краще. Ядром замку служила вежа-дон-жон, в якій і жив консул - правитель Балаклави.

Балаклава: надійна бухта.
Від зовнішнього кільця оборони збереглося дві вежі, одна з яких захищала ворота міста. Від інших споруд Чембало до наших днів дійшли лише фундаменти. Найцікавішими у тому числі є залишки головного храму, розташованого над входом з моря.

Уздовж берега бухти тягнеться головна вулиця Балаклави - набережна Назукіна, центр курортного життя. Вона частково зберегла історичну забудову - особняки XIX в. З набережної катера відправляються на морські прогулянки і на Срібний і Золотий пляжі, розташовані між Балаклавою і мисом Айя, - чудові місця для купання з чистою водою, зручним берегом і мальовничим краєвидом.

Балаклава: надійна бухта.
Цікавою та пізнавальною пам'яткою Балаклави є підземна база підводних човнів - секретний військовий об'єкт СРСР, перетворений в наші дні в музей. Величезна база повністю націлена на товщу скельного масиву, по праву називають дивом інженерної техніки СРСР.

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Середня висота: 10 метрів
Населення: 19 978 (2016)