Перейти до основного вмісту

Інкерман

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 19:19

Климентівський печерний монастир »в Інкермані
Незвичайний куточок Криму - місто Інкерман, а точніше - Монастирська скеля на його околиці, над Чорної річкою. Над майже вертикальним схилом гори височіють вежі стародавньої фортеці Каламіта. Схил поцяткований печерами монастиря Святого Климента, наземні будівлі якого розташовані біля підніжжя.

Інкерман: печерний монастир
Мальовничим видається цей незвичайний архітектурний ансамбль з боку, а з вершини гори розгортається захоплююча панорама Севастопольської бухти. Саме заради контролю над бухтою і звели фортецю Каламіта. За свою історію вона не раз змінювала власників і перебудовувалася, але завжди зберігала власні обриси. З двох сторін вершина скелі надійно захищена обривами, а з боку підйому зведено мур з оборонними вежами.

Інкерман: печерний монастир
Найкраще були захищені ворота фортеці. Арка входу вибита в товщі вежі, що нависає над урвищем. Ця вежа служила ще й головним оглядовим пунктом - з неї прекрасно видно і бухту, і підступи до фортеці. Поруч з надбрамною вежею розташована ще одна, для посилення захисту воріт. Від неї тягнеться лінія стін, фрагментами вежі збереглися і до сьогодні. Перед стіною в скелі видовбаний рів, в якому виконані печери. Що стосується їх функціонального пріназначенія історики не мають єдиної думки. Над ровом височить ще одна вежа, висунута вперед, за лінію стін, для більш ефективного обстрілу ворога.

Інкерман: печерний монастир
Фортеця була заснована в VI ст. візантійцями для захисту підступів до Херсонесу з північного боку, де господарювали кочові племена. Її зруйнували хазари, які деякий час господарювали в Криму. На початку XV ст. фортеця побудував князь Олексій - володар візантійського князівства Феодоро. Легендарне князівство розташовувалося в гірській частині Криму, узбережжя в той час майже повністю захопили генуезькі колоністи.

Інкерман: печерний монастир
Довгий час феодоріти вели боротьбу з генуезцями за вихід в море, запеклі бої йшли за Балаклавську фортеця Чембало. Зазнавши поразки, феодоріти заснували власну фортецю на березі Севастопольської бухти. Каламита стала морськими воротами Феодоро. Тоді ж біля підніжжя фортеці був заснований Климентівський печерний монастир, підземні галереї якого поєднувалися з фортецею.
У XVI-XVII ст. фортецею володіли турки. Саме тоді вона придбала нинішній вигляд. Власне, турки і дали назву місту Інкерман, що в перекладі означає «печерна фортеця».

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Контактний номер
2 км²
Засноване: 6 січня 1976 року
Перша згадка: фортеця згадується у XIV столітті
Населення: 12 023 (01.07.2013)
Густота населення: 6011,5 осіб/км²
Поштові індекси: 99703—99709
Телефонний код: +380 (692)
Висота над рівнем моря: 6 метрів
Водойма: р. Чорна, Севастопольська бухта Чорного моря
Код КОАТУУ: 8536310300