Перейти до основного вмісту

Острог

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 19:56
Image
Острог

Місто Острог Рівненської області
Стародавнє місто Острог славитися замком князів Острозьких - княжої династії, зіграла велику роль в історії країни. Замок побудував засновник роду Данило Острозький. На відміну від переважної більшості інших оборонних споруд Середньовіччя, фортеця Острозьких не понесла значних перебудов і перепланувань. Тому до теперішнього часу зберігся кістяк автентичного замку давнини.

Протягом своєї історії місто Острог був успішним містом, важливим адміністративним і культурним центром. Замок Острозьких служив точніше кажучи князівською резиденцією, ніж бойовий фортецею. До наших днів не вціліли оборонні стіни замісу, проте добре збереглися його основні будівлі - потужні вежі і велична замкова церква.

Острозький замок: центр культури
Місто Острог заснований за часів Київської Русі. Як і інші міста того часу, він був зруйнований навалою Золотої Орди 1241году. У другій половині XIV ст. на руїнах князівського граду Данило Острозький побудував донжон (головна вежа, вмурована в фортечний мур), який і поклав початок замку. Кам'яна вежа і зараз вражає міццю і неприступністю. Під товщею її стін причаїлися затишні зали і князівські покої. Зараз тут виставлені експозиції краєзнавчого та художнього музеїв.

У XVI ст. замок розширили - з'явилася нова, або Кругла, вежа. Її верхівка ефектно декорована зубцями в стилі ренесанс. Укріплено було не тільки замок - все місто обнесли зовнішнім кільцем оборони, від якого до наших днів залишилися дві надбрамні вежі - Луцька і Татарська. У Луцькій вежі розміщений музей книги і друкарства, що славиться раритетними старовинними експонатами.

Острозький замок: центр культури
Посередині замкового двору височіє Богоявленський собор. Він був побудований в XV в. як сімейну усипальницю Острозьких. За часів народно-визвольної війни Богдана Хмельницького собор зруйнували, а відбудували його до 1891, коли Острог увійшов до складу Російської імперії.
Князі Острозькі були багатими землевласниками Речі Посполитої. Але не в збагаченні вони бачили сенс свого життя.

В історії вони увійшли як видатні політичні та культурні діячі. Особливо прославився Костянтин Костянтинович Острозький - палкий захисник православ'я в важкі часи після прийняття Брестської унії. Неоціненна просвітницька діяльність князя: він відкривав школи, допомагав вченим, а також започаткував знамениту Острозьку академію, яка стала першим вищим навчальним закладом у Східній Європі.

Острозький замок: центр культури
В Острозькому замку князь влаштував першу в Україні друкарню, де працював першодрукар Іван Федоров і побачила світ знаменита Острозька Біблія. За свої діяння Костянтин Острозький зображений серед видатних історичних постатей на монументі.

Площа: 10,9 км²
Перша згадка: 1100 року
Статус міста: з 1795 року
Населення: 15658 (01.10.2013)
Густота населення: 1436 осіб/км²
Поштові індекси: 35800—35807
Телефонний код: +380 (3654)
Водойма: річки Горинь, Вілія
День міста: 7 червня
Україна, Рівненська область, місто Острог
Рівненська область