Перейти до основного вмісту

Містичний крематорій - Київ

Надіслав: admin , дата: нд, 19.05.2019 - 14:24

Як насправді функціонує це оповите міфами місце, розповідають і показують співробітники крематорію на столичному Байковому кладовищі

Похмуре і незвичайний будинок київського крематорію - гігантські білі бетонні півсфери - стоїть на пагорбі на території знаменитого Байкова кладовища, найстарішого і найпрестижнішого в країні. Тут завжди багатолюдно, часом процесії йдуть одна за одною. Ми напросилися сюди на свого роду екскурсію, щоб побачити, як функціонує це оповите міфами місце. І нам показали весь процес - від оформлення процедури кремації до моменту видачі праху родичам.
Київський крематорій - єдиний крематорій, розташований в Києві.

Провести "екскурсію" по крематорію погоджується начальник кремаційного цеху - спокійний, приємний чоловік років 50-ти. Він товариський і охоче відповідає на всі питання, однак відразу ж озвучує свої вимоги: не вказувати його імені, прізвища і не фотографувати його особисто. Точно так же себе поведуть майже всі співробітники КП Київський крематорій, а їх тут трохи більше сотні. Не всі тут готові розповідати, де працюють і чим займаються. Воно й зрозуміло: робота - не з легких в усіх сенсах.

У крематорії відразу кілька залів для прощання: два маленьких тут же, в адмінбудівлі, і два великих трохи подалі, в тій самій відомій будівлі у вигляді бетонних півсфер. Спершу заходимо в маленькі - зараз вони якраз пустують.

Перший зал вважається звичайним, а другий як VIP-зал. Тут не так спекотно влітку і не холодно взимку, є обігрівачі. Раніше тут було маленьке урно-сховище, але тепер його реконструювали в зал, - розповідає супроводжуючий.

VIP-зал відрізняється ще й тим, що в ньому організовують процедури прощання для представників різних конфесій. Стіни тут практично голі, а всі елементи на зразок розп'ять і ікон легко демонтуються при необхідності.

Коротке відео про байкове кладовище.
https://youtu.be/8id-xCLUnWY

І в першому, і в другому залах, на відміну від двох інших немає ліфтів - після прощання труну відвозять вручну. Другий зал прикрашений строкатим блакитним барельєфом - унікальним пам'ятником радянської архітектури. Його створили в 1975-му, коли будувалося будівля самого крематорію. Його автори - художники Ада Рибачук і Володимир Мельниченко - 13 років працювали над ще одним мега-проектом, який повинен був вирости неподалік від незвичайної форми будівлі крематорію - Стіною Пам'яті довжиною 213 м, висотою від 4 до 14 м. Елементи величезного горельефа, Стіни, повинні були бути пофарбовані в яскраву глазур, відбиватися в воді озера і символізувати Любов, Материнство, Весну, Творчість та інші радощі буття. Але коли на будівництво пішло 13 років і Стіну залишалося лише пофарбувати, сталося неймовірне: в 1981 році міські чиновники раптом визнали споруду "чужим принципам соціалістичного реалізму". Чи то на Стіні було занадто мало радянської символіки, то чи хтось із функціонерів побоявся відповідальності за занадто вільнодумні підхід до трактування загробного життя, але епічно спорудження було наказано знищити. На це пішло три місяці і 300 КАМАЗів бетону. Заливали їм Весну, Любов і іже з ними ті ж самі робітники, які допомагали художникам їх відливати.

Крім кремації людських тіл, тут іноді кремують тварин: господарі можуть замовити таку процедуру, наприклад, для улюбленого собаки. Також у КП Київський крематорій є ліцензія на кремацію біологічних відходів, які, як правило, привозять з медустанов.

Фото з середини київського крематорія
Містичний крематорій Київський - фото з урнами
Місце поховань біля київського крематорія
Зала церемоній Містичний крематорій - Київ
Містичний крематорій - Київ з неба
Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Збудований: 1975 року
Архітектори: Авраам Милецький, Ада Рибачук, Володимир Мельниченко
У крематорії три прощальних залу і шість печей. У день відбуваються 20-30 кремації