Історичний музей імені Василя Тарновського - Чернігів

Головне фото
Історичний музей імені Василя Тарновського - Чернігів

Музей тарновського у Чернігові
Відвідавши Чернігівський історичний музей Тарновського, Ви поринете в світ старовини і старовини, де унікальні експонати розкажуть про найцікавіші факти української історії.

Поміщик і меценат в 1912 році на свої особисті кошти презентував місту перший музей старожитностей. Його основою стала колекція гетьманських реліквій, що належать Тарновському.

Сьогодні фонд музею Тарновського налічує більш ніж 130 тисяч експонатів, які відповідають різним періодам життя Чернігівщини.

Музей розміщений в губернаторському будинку на Валу. Експозиції займають шістнадцять залів, і оповідають про найцікавіші періодах української історії.

Це що збереглися до наших днів унікальні зразки з археологічних розкопок Києва, що включають колекцію гончарного посуду, колекцію кісткових виробів, зброї, предметів старовинного побуту, древніх книжкових видань і іконописних творів.

Особливий інтерес у гостей музею викликає діарама «Мезинська стоянка», яка зображує епізоди з життя і побуту давньої людини в період палеоліту, а оклад кіота Іллінської Божої Матері, що складається з вісімнадцяти пластин, заворожує своєю красою і майстерністю виконання. Він був виготовлений на замовлення гетьмана Івана Мазепи на його особисті кошти.

Широко представлена ​​етнографічна колекція ознайомить відвідувачів з цікавими зразками української вишивки, гончарного мистецтва, різьблення по дереву, а так само вишивки бісером.

Історія міста Чернігова представлена ​​окремим блоком. Тут Ви познайомитеся з документами, фотографіями і нагородами, що оповідають про участь чернігівців у найважливіших подіях ХХ століття.

Час роботи:
- Пн - Нд ,: 9-00 - 17-00, Чт - вихідний (в літній період - субота, неділя 10-00 - 18-00),

Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Будівництво
Відкритий: 1902 року
Архітектор: А. Д. Захаров
Додаткова інформація
Фонд: понад 160 000 предметів
Відвідувачі: понад 150 000 осіб на рік
Область
Чернігівська область