Перейти до основного вмісту

Національний музей народної архітектури та побуту України - Пирогово

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 12:20

Музей під відкритим небом пироговому в Києві. Пирогово: музей народної архітектури та побуту
      Чарівної перлиною української культури, одним з її чудес, є народна архітектура, адже українське дерев'яне зодчество не тільки своєрідно, але і багато за формами і естетикою.
      У селищі Пирогів під Києвом розташований музей народної архітектури та побуту Пирогово, де зібрані сільські оселі, господарські будівлі та дерев'яні церкви з усіх куточків України. Оскільки архітектура кожного регіону має свої риси та особливості, територія музею розділена на сектори: Середня Наддніпрянщина. Полтавщина, Слобожанщина, Полісся. Поділля, Карпати, Південна Україна.
      Таким чином, музей під відкритим небом Пирогово - це модель українського народного побуту, "Україна в мініатюрі".

Пирогово: музей народної архітектури та побуту
      Музей Пирогово в Києві займає площу близько 150 гектар, де розміщено понад триста об'єктів народної архітектури. Тут і житлові будинки представників різних соціальних верств українського села, і церкви, і каплиці, і шинки, і кузні, і комори і хліва, і повітряні і водяні млини, і пасіки - все справжнє, автентичне, акуратно перевезене зі своїх рідних місць під притулок музею. У будинках відтворені типові інтер'єри з понад 80 тисяч етнографічних експонатів.
      Найбільш показовим об'єктом музею Пирогово вважають церква Параскеви П'ятниці з Середньої Наддніпрянщини, яка є зразком храмового зодчества центру країни. Церква має поважний вік; вона побудована 1742 року.

Експозиція Карпат в Пироговому

      Улюблений експонат відвідувачів музею - колекція вітряків, які надзвичайно ефектно вишикувалися на просторому пагорбі посеред музею.
      Але найбільше вражає експозиція Карпат, адже архітектура цієї частини країни надзвичайно своєрідна, не схожа на архітектуру інших регіонів. Головним акцентом тут є Покровська церква із Закарпаття з багатоярусної дахом, яка нагадує китайські пагоди.
      Музей під відкритим небом Пирогово слід навідатися не тільки з пізнавальною метою, а й заради чудової атмосфери автентичного українського села, яку сучасні села здебільшого втратили. Музей розташований в мальовничій місцевості, де є і високі пагорби, і долини з струмками, і просторі поля, і затишні гаї. Для відвідувачів пропонується чудовий сервіс: музеєм можна не тільки прогулюватися пішки, але і проїхатися верхи і навіть в бричці.
      На народні свята - на Різдво, Масляну, Івана Купала - тут відтворюють старовинні обрядові дійства, а в травні і вересні влаштовують великі ярмарки, де представлені твори сучасних народних майстрів з усієї України.

Як дістатися до музею під відкритим небом Пироговому в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 73 метри (1 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 539 (10) (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 5-7 хвилин), далі відправитися в напрямку зупинки "інститут Фізики" (приблизний час у дорозі - 17 хвилин). На зупинці пересісти на автобус № 27 і відправитися в напрямку Музею під відкритим небом Пирогово. (село Пирогово). Також до музею Пирогово можна дістатися і на власному автомобілі.

Час роботи:
- Пн - Нд: 9: 00-17: 00, вих. - Пор.

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Електронна адреса
133,5 га
Заснований: 6 лютого 1969