Перейти до основного вмісту

Меморіальний комплекс слави - Вінниця

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 15:32

Меморіальний комплекс слави - Вінниця
Є в Вінниці місце, куди не заростає народна стежка. Це меморіальний комплекс Слави присвячений героям революції, героям громадянської та Великої Вітчизняної воєн, людям, які віддали своє життя за мирне небо над головами нащадків. Свято шанувати їх пам'ять - наш священний обов'язок.

Розташований меморіал на території парку ім. Н.Г.Козіцкого в центрі міста Вінниці. Мідні скульптури чотириметрової висоти, що зображують солдата, матроса і воїна Червоної Армії, підносяться в центрі комплексу.

Їх серйозні обличчя і величні постави говорять про мужність і непохитну волю до перемоги. Вічний вогонь, що горить перед пам'ятником, як символ світлої пам'яті і скорботи вдячних нащадків.

Відкрито меморіал в 1958 році. Його авторами є талановиті майстри: архітектор В.В.Спусканюк і скульптор Я.М Куленко.

Гранітні плити, укладені під невеликим нахилом навколо пам'ятника, гармонійно його доповнюють. На них викарбувані імена героїв, які віддали свої життя в боротьбі за свободу Вітчизни.

Серед них Герої Радянського Союзу Кузьмін, Ратушна, Мельник та багато інших.

Фашистський окупаційний режим в Вінниці, в роки Великої Вітчизняної війни, відрізнявся особливою жорстокістю. Адже недалеко від міста розташувалася ставка Гітлера «Вервольф», що змушувало німців особливо ретельно стежити за порядком.

Але, незважаючи на це, партизанський рух на Вінниччині набула величезного розмаху. Підпільні організації і партійні групи вели свою війну під самим носом у окупантів. Багато з них загинули, але ворогові не здався ніхто.

Саме їм присвячений один з пам'ятників комплексу, на якому викарбувані слова: «Мужнім партизанам Вінниччини».

Вдячні вінничани та гості міста несуть до меморіалу квіти, в черговий раз доводячи, що ніхто не забутий і ніщо не забуте.

Контакти
Область
Вінницька область