Перейти до основного вмісту

Памятник партизану Бевзу - Вінниця

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 15:31

Памятник партизану Бевзу - Вінниця
У самому центрі Вінниці, біля будівлі обласного суду в сквері кінотеатру «Росія», височить пам'ятник легендарному партизану, Герою Радянського союзу, людині, який віддав життя за визволення Батьківщини від німецько - фашистських загарбників, Бевзу Івану Васильовичу.

Споруджений пам'ятник в 1979 році. Він виконаний у формі чотиригранної колони, на вершині якої встановлено бюст героя радянського союзу.
Народився Іван Васильович в Краснодарському краї в сім'ї рибалки.

За національністю - росіянин. Юним хлопцем він добровольцем вступив до лав Червоної армії. На фронтах громадянської війни воював з денікінцями і врангелевцами. Багато років перебував на партійній роботі в Вінниці і в Могильові - Подільському.

У 1941 році, він рішенням Вінницького обкому партії був призначений керівником підпілля Вінниччини.

Величезна робота, проведена вінницьким підпіллям під керівництвом І.В.Бевза, не дозволяла окупантам відчувати себе спокійно.

Вибухали ешелони, йшли під укіс потяги, виводилися з ладу комунікації, підпалювали склади з продовольством. Земля горіла під ногами ворога. У липні 1942 року фашисти заарештували безстрашного командира, а в січні 1943 - розстріляли.

Бевза не стало, але його справа продовжувала жити. Молода комсомолка Ляля Ратушна підхопила і понесла прапор боротьби далі, очоливши партизанський рух.

Крім цього пам'ятника у Вінниці є меморіальна дошка пам'яті з ім'ям І.В.Бевза. Вона встановлена ​​на фасаді будинку, в якому розташовувався штаб вінницького підпілля. Одна з вулиць міста також названа його ім'ям. Вінницька земля свято шанує своїх героїв.

Контакти
Область
Вінницька область