Перейти до основного вмісту

Памятник січовим стрільцям - Вінниця

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 15:35

Памятник січовим стрільцям - Вінниця
Центральний парк Вінниці ім. Горького багатий різноманітними скульптурами і пам'ятниками, що робить його привабливим для численних туристів і гостей міста.

Особливий інтерес викликає пам'ятник, присвячений героям України, людям, для яких національна ідея не була порожнім звуком - Легіону Українських Січових Стрільців, який входив до складу Австро - Угорської армії.

Споруджений в 1990 році він представляє собою неправильної форми білий камінь, який стоїть на чорному гранітному постаменті. На камені зображені барельєфи кількох українських січових стрільців.

Над каменем кріпиться австрійський чорний мармуровий хрест з українським тризубом всередині. На білому камені встановлена ​​чорна мармурова табличка з висіченим на ній пам'ятним написом.

Товариство Січових Стрільців було організовано в 1913 році. Складалося воно, в основному, з напіввійськових націоналістичних організацій. У 1914 році вони склали присягу на вірність народу України.

Першим серйозним успіхом українських січових стрільців була їхня перемога на горі Маківка. Це єдине, в своєму роді, націоналістичний формування, яке відгукнулося на заклик Української Ради.

Їх значення важко переоцінити, адже саме січові стрільці підняли дух українського народного патріотизму, вселили віру в серця і душі людей, воскресили військові традиції.

Житель Львова, Володимир Старосольський, адвокат за фахом, став першим, хто очолив січових стрільців. Це військовий підрозділ формувалося в роки Першої світової війни лише за національною ознакою.

У його лавах, нарівні з чоловіками, служили і жінки.

Світлий спогад про Українських Січових Стрільців і сьогодні живе в народній пам'яті.

Про це свідчать численні пам'ятники та меморіальні дошки, встановлені в місцях бойової слави безстрашних українських патріотів.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Вінницька область