Перейти до основного вмісту

Краснокутський дендропарк - Харків

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:08

Харків. Краснокутський дендропарк
Краснокутський дендропарк в Харківській області - один з найстаріших в Україні.
Його влаштував у своєму маєтку, отриманому в дар від імператриці Катерини ІІ, полковник Назар Васильович Каразін. Спочатку це був звичайний фруктовий сад, але сини Каразіна зробили з нього перлину паркового мистецтва. Молодший син, Іван Каразін, багато подорожував по різних країнах, де серед іншого вивчав садово-паркову архітектуру. У 1809 році він привіз з Паризького ботанічного саду насіння та саджанці екзотичних для Слобідської України рослин і висадив їх у своєму маєтку.

Засновники парку, батько і син Каразіни, поховані на території дендропарку, на невеликому майданчику, з усіх боків оточеній деревами.

Краснокутський дендропарк

У Харківському дендропарку збереглися старі ставки і гідроспоруди, влаштовані на дні Бааке. Вода ставків прозора - видно, «то в них водиться риба. На верхньому ставкою насипаний невеликий насипаний невеликий острів, з'єднаний з доріжкою ажурним містком. Туристи, а особливо закохані пари, дуже люблять фотографуватися на цьому романтичному острівці; останнім часом у нього навіть з'явилася назва - Острів Любові.

Краснокутський Дендропарк - старовинний парк з співаючими терасами
Збереглися споруджені у вреемя закладки парку тераси, доріжки, майданчики, альтанки. Мережа звивистих доріжок пов'язана з рельєфом - вони прокладені на різних рівнях балки.

Співаючі тераси Харківська область

У дендропарку проводяться цікаві і пізнавальні екскурсії. Зазвичай вони включають відвідування ще одного примітного об'єкту, що знаходиться неподалік. На околиці села Городного під Краснокутському можна побачити унікальну споруду - садовий комплекс-амфітеатр «Співочі тераси». Сад розбитий на схилі широкого яру, укріпленого шістьма величезними дугоподібними цегляними стінами.
Конструкція нагадує знамениті Висячі сади Семіраміди у стародавньому Вавилоні. На освічених таким чином терасах ростуть яблуні цінних сортів.

Свою назву споруда отримала від того, що його дугоподібна форма підсилює звуки. Тиха розмова у одного краю тераси добре чути на її протилежному боці на відстані 40-60 метрів.
У місцевості, на якій зведено «Співочі тераси», цілком можна провести цілий день.
Тут є великий ставок і зручні для відпочинку галявини.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 9:00 - 20:00

Контакти
Область
Харківська область
Контактний номер
13,6 га
Заснований: 1793 року
Краснокутська дослідна станція садівництва