Перейти до основного вмісту

Синагога

Закарпатська обласна філармонія - Ужгород

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 23:21
Закарпатська обласна філармонія - Ужгород

Історія виникнення Закарпатській обласній філармонії (Ужгородській Синагоги)
      Напевно, жодне з архітектурних будівель Ужгорода не вражає і не приковує до себе таку кількість поглядів туристів, як будівля Закарпатської обласної філармонії, яке більше відомо як будівля колишньої синагоги міста.

Синагога Бродського - Київ

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 17:21
Синагога Бродського - Київ

Синагога Бродського - Київ
      На невеликій вулиці Шота Руставелі знаходиться хоральна центральна синагога Бродського, побудована в 1898 р за проектом архітектора Г. Шлейфера на кошти цукрозаводчика і філантропа Лазаря Бродського. Вона діяла до 1926 р, згодом у будівлі розмістили єврейський клуб з дитячим театром. У повоєнні роки там був Театр юного глядача, останнім часом Ляльковий театр. Будинок реконструювали, спочатку частково, а з 1997 р повністю передано європейської громаді. У 2000 р завершено вдалу реконструкцію головного залу (арх. Ю. Паскевич).

Синагога - Шаргород

Надіслав: admin , дата: пт, 27.01.2017 - 21:03
Синагога - Шаргород

Князь Флоріан Шарий - засновник знатного роду Замойських - в 1579 році отримав грамоту польського короля Стефана Баторія і побудував над долиною Мурашки фортеця з п'ятьма вежами і невеликим палацом. Добре укріплене поселення на жвавому торговому шляху з Брацлавщини в Молдавію тягло завзятих людей, і 1588 Шаргород отримав Магдебурзьке право і дозвіл проводити торги і ярмарки.