Перейти до основного вмісту

Катериненський собор - Херсон

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:16

Катеріненській собор - Херсон
У 1737, під час чергової війни з турками (1735-1739), російські війська на правому березі приустьевой частини річки Дніпро створили зміцнення Олександрівський шанець. У 1778 російська імператриця Катерина ІІ, якій належить слава засновника практично всіх великих міст у південній частині сучасної України, видала указ про будівництво в гирлі Дніпра міста з фортецею і адміралтейською верф'ю, названої на честь стародавнього Херсонеса. Будівництвом, в якому брали участь тисячі військовослужбовців і майстрових людей, керував генерал Іван Ганнібал. До сих пір збереглися фрагменти насипаних вручну валів фортеці і врізані в них монументальні Московські і Очаківська брама, пороховий льох, два будинки Арсеналу.

Історія виникнення Свято-катерининський собору у Херсоні

Архітектурною перлиною кріпаків територій став Катерининський собор у Херсоні - чудовий твір знавця класицизму архітектора Івана Старова. Будівництвом спочатку займався Іван Ганнібал, а завершував інженер-полковник Микола Корсаков. Храм з'явився на замовлення графа Григорія Потьомкіна в 1782-1787 пп. на місці дерев'яної Михайлівської церкви. Згодом, під час чергової російсько-турецької війни (1787-1792), на обгородженому храмовому дворі влаштували некрополь військового начальства, зокрема тут поховані Микола Корсаков, бригадир Іван Горич, генерал-майор Сергій Волконський та ін.

Архітектура Катерининський собор у Херсоні

За кілька десятків метрів від парадного входу в Катерининський собор височить триярусна дзвіниця, стилістично подібна храмової будівлі. Вона виникала тричі: первісна дзвіниця з'явилася спочатку 1800-х років, але незабаром потріскалася і нахилилася. Її замінили тимчасової дерев'яної, а в 1806 спорудили нинішню триярусну, висотою 26 м, що більше двох століть своїм стрімким шпилем визирає з-за фортечних валів. Хоча соборна дзвіниця побудована не з міцного матеріалу - з вапняку-черепашнику, - її найбільший дзвін, який лунав навколо, важив майже 2 тонни.

За радянських часів, 1922, в фонд допомоги Голодніков з храму вилучили кілька десятків кілограмів церковних цінностей, весни 1930 собор закрили, а згодом тут почав діяльність Херсонський антирелігійний музей. На початку німецької окупації храм заново освятили, і він діяв до закриття 1962 коли ікони передали в краєзнавчий музей. Потім собор використовували як склад, а в 1970 році тут розмістився перший в республіці Будинок пропаганди херсонської обласної організації і Товариства охорони пам'яток історії та культури. В кінці літа 1991 храм повернули релігійній громаді. Після значних відновлювальних робіт Свято-Катерининський собор став окрасою Херсонської єпархії Української православної церкви.

Як дістатися до Катерининський собор у Херсоні

Від вулиці Привокзальній (центральний ж / д вокзал в Херсоні) необхідно пройти 89 метрів в напрямку зупинки (ж/д вокзал). Далі сісти в тролейбус № 1 (час очікування тролейбуса може зайняти у вас 6 хвилин.) І відправитися в напрямку зупинки «Кристал» (приблизний час у дорозі 9 хвилин.) Далі, вийшовши з тролейбуса пройти 240 метрів (3 хвилини) в напрямку Свято -Екатерінінского собору (вул. Перекопська, 13) Так само до собору можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 7:30 - 18:30

Контакти
Область
Херсонська область
Контактний номер
Початок будівництва: серпень 1781 року
Кінець будівництва: 17 травня 1786 року
УПЦ МП
Архітектурний стиль