Перейти до основного вмісту

Латинський кафедральний собор - Львів

Надіслав: admin , дата: чт, 02.02.2017 - 21:34

Латинський кафедральний собор - Львів

Найближчий до стародавнього і сучасного центру Львова - міської ратуші і площі Ринок - Латинський кафедральний собор, або Архікафедральна базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії, був одним з перших кам'яних культових споруд на території Старого міста, але за іронією долі зводився він довше будь-якого іншого львівського храму. Будівництво за проектом і під керівництвом архітектора Петра Штехер на кошти польського короля Казимира III Великого почалося в 1361, тривало за участю вроцлавських архітекторів Миколи Гансечке, Йоахіма Грома та Амбросия Рабіш і закінчилося аж в 1493 (архітектор Ганс Блехер).

Пожежа В латинській катедрі

У страшній пожежі в 1527 Латинському Катедральному собор був зруйнований: згорів дах, зруйнувалися склепіння і навіть розплавилися дзвони, але згодом храм відновили.
У XVI-XVIII ст. собор обростав безліччю вівтарів і каплиць в інтер'єрі і на кладовищі навколо нього.
У 1783 австрійський імператор Йосиф II розпорядився ліквідувати всі кладовища на території Старого міста.
Навколо Латинського собору родових усипальниць було кілька десятків, але вціліла тільки одна - архітектурний шедевр, каплиця роду Боїмів.

Каплиця Боїмів. Латинський кафедральний собор У Львові

Каплиця Боїмів побудована в 1609-1615 рр. з південно-східної сторони Латинського Кафедрального собору для відомого міського роду, який мав власний будинок на площі Ринок. Ефектна фасадна стіна багато оздоблена кам'яною різьбою, нагадує добротний, винесений на вулицю іконостас. Пишний скульптурний декор капели ставить її в ряд з видатними пам'ятками європейської культури. Припускають, що архітектором цього шедевра був Андрій Бремер, а різьблені роботи виконали скульптори Гануш Шольц і Ян Пфістер.

Реставрація латинській катедрі

Значної перебудови Латинська кафедра отримала під час реставраційних робіт у 1760- 1778 рр., Що відбувалися за проектом і під наглядом львівського архітектора Петра Полейовського. Вони суттєво змінили зовнішній вигляд собору, надавши йому тоді популярних барокових форм. Була завершена багатоярусна вежа, з боків апсиди з'явилися двоповерхові приміщення, а на парадному фасаді з'явився притвор. Інтер'єри прикрасили фрески художника Станіслава Строїнського, скульптури і різьби, виконані Матвія Полейовського, Яном Овідзькім, а собор, немов артистичні варти, оточили виразні скульптурні зображення святих, а в 1859 обнесені металевим парканом.

За радянських часів боку Латинський Кафедральний собор у Львові залишався головним храмом Української католиків, а за часів незалежності, влітку 2001 року, під час місіонерської подорожі по Україні Латинський костел відвідав 264-й Папа Римський Іоанн Павло II, про що нагадує меморіальна дошка на парадному фасаді. Зараз Латинський кафедральний собор (митрополича базиліка-санктуарій Успіння Діви Марії) - головний храм Львівської архідієцезії Римо-католицької церкви в Україні.

Як дістатися до латинській катедрі У ЛЬВОВІ

Від Двірцевій площі (центральний ж / д вокзал у Львові) необхідно пройти 150 метрів в напрямку трамвайної зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в трамвай № 1 або №10 (час очікування трамвая на зупинки може зайняти у вас 5-10 хвилин.) І відправитися в напрямку зупинки «площа Ринок» (приблизний час у дорозі 8-10 хвилин.) Від зупинки пройти 170 метрів ( 3 хвилини) в напрямку Латинського Кафедрального собору (Кафедральна площа 1) Так само до собору можна дістатися і на автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: з 09:00 до 18:00

Контакти
Область
Львівська область
Контактний номер
Початок будівництва: приблизно 1380 рік
Кінець будівництва: приблизно 1493 рік
Художник: Петро Полейовський, Станіслав Строїнський
римо-католицька
Стиль будівництва