Перейти до основного вмісту

Андріївський узвіз - Київ

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 12:21

Андріївський узвіз - Київ
      Андріївський узвіз - культурне серце Києва. Цю яскраву вулицю часто порівнюють з паризьким Монмартром. І ця паралель багатопланова: крутий схил, закутий в бруківку; вернісаж під відкритим небом - ряди оригінальних сувенірів і картин місцевих художників; перфоманси та літературні читання на вулиці; нарешті, культурне обличчя Андріївського узвозу - видатні особистості, чиї життя і творчість пов'язані з цим надзвичайних місцем.
      Забудова вулиці збереглася з дореволюційних часів майже без змін. На вершині спуску височить Андріївська церква - один з найкрасивіших храмів України. За легендою, церква побудована на місці, де колись апостол Андрій встановив хрест, пророкуючи появу великого міста ...

Андріївська церква на Андріївському Узвозі в Києві

      Андріївська церква зведена за наказом російської імператриці Єлизавети, яка в 1744 р власноруч заклала перший камінь. Проект храму - творіння видатного архітектора Бартоломео Франческо Растреллі. Навколо церкви облаштовано оглядовий майданчик, з якої розгортається захопливий краєвид на Поділ - історичний район Києва біля підніжжя Старокиївської гори.
      Поруч з церквою, в будинку № 21, розташовувався будинок-музей Івана Кавалерідзе - видатного скульптора XX ст., Автора багатьох відомих монументів на теренах України.

Памятник Нос Гоголя на Андріївському Узвозі в Києві

      Навпроти Андріївської церкви - будівлі галереї "36" і студії-театру "Академія". На стіні "Академії" можна побачити оригінальний пам'ятник Ніс Гоголя. За легендою, письменник прогулювався Андріївським узвозом і підхопив тут нежить, симптоми якого наштовхнули його на створення повісті "Ніс".
      Нижче по вулиці розташовані колоритний дерев'яний будиночок художньої галереї "Фортуна" і велична споруда з вежею, яка називається замком Річарда Левове Серце.

Андріївський Узвіз у Києві
      Найвідоміший будинок Андріївського узвозу - № 13. Тут розмістився будинок-музей Михайла Булгакова "Будинок Турбіних". Тут, в симпатичному двоповерховому будиночку, майбутній письменник провів юні роки. Події і атмосфера тих років зображені в творі "Біла гвардія", де головним місцем дії є саме цей будинок на Андріївському узвозі.

Галерея сучасного мистецтва "Карась" в Києві

      На протилежному боці розташувалися галерея сучасного мистецтва "Карась", театри "На Подолі" і "Колесо".
      У нижній частині спуску є художній салон і унікальний "Музей однієї вулиці", експозиція якого присвячена Андріївському узвозу - історичними документами, види подій, видатним особистостям та місцевим легендам, пов'язаним з цим дивовижним місцем.

Як дістатися до Андріївського Узвозу в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 73 метри (1 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 181 (18 + 7) (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 10 хвилин), далі вирушить у напрямку Львівської площі (приблизний час у дорозі - 5 хвилин). На Львівській площі необхідно пересісти в тролейбус №6, №16, №18 та відправитися в напрямку Володимирівської вулиці (приблизний час у дорозі - 2 хвилини) Вийшовши на зупинці необхідно пройти 650 метрів (8 хвилин) в напрямку Андріївського узвозу.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Андріївський узвіз схема
Контакти
Область
Київська область
Район: Подільський
Протяжність: 735 місто
Поштові індекси: 04070