Перейти до основного вмісту

Олеський замок - Львів

Надіслав: admin , дата: чт, 02.02.2017 - 21:46

Олеський замок - один з найпопулярніших замків України. Чи не занадто величний за масштабом, він має велике культурне та історичне значення як зразок середньовічної резиденції польської шляхти. У замку розмістився філіал Львівської картинної галереї - експозиція, присвячена середньовічному мистецтву.

Тут зібрані старовинні картини, меблі та побутові речі, завдяки яким певною мірою відтворені автентичні інтер'єри замку, що підсилює ефект занурення в атмосферу давнини. Взагалі вид Олеського замку, що височіє на одиночному пагорбі над долиною, дуже мальовничий - як кадр з історичної кінострічки.
Дослідники вважають, що Олеський замок зведений в XIII столітті на місці давньоруського городища, зруйнованого Золотою Ордою.

Олеський замок: середньовічна резиденція
Розквіту замок досяг на початку XVII століття. Його власник львівський каштелян Іван Данилович перетворив стародавню фортецю на магнатську резиденцію. Саме тоді під керівництвом італійських архітекторів замок придбав сучасні форми: середньовічні будівлі були реконструйовані в стилі ренесанс.

Споруди овалом оперізують верхівку пагорба, що височіє над болотистій рівниною. Вхід в замок лежить через ефектну надбрамну вежу з широкою аркою воріт. Навколо компактного двору розміщені палацові корпуси, зовнішні стіни яких пристосовані для оборони, а внутрішні виходять у двір красивими порталами і дерев'яними галереями. Усередині розміщувалися і палати магнатів, і каплиця, і казарми, і господарські приміщення.

Олеський замок: середньовічна резиденція
Навколо Олеського замку розташований прикрашений скульптурами парк зі ставком. За парком височіють дахи монастиря капуцинів, побудованого в стилі ренесанс.
Історія замку пов'язана з видатними особистостями свого часу. Тут служив батько Богдана Хмельницького Михайло Хміль. Саме Іван Данилович подарував йому хутір в Суботові, що став родовою резиденцією Хмельницької. 1 629, під час великої негоди і татарської навали, в замку народився онук Івана Даниловича Ян Собеський, який згодом став королем Польщі Яном III і здобув велику перемогу над Османською імперією в битві під Віднем 1683 р що назавжди поклала край завойовницьких походів турків на Центральну Європу.

Олеський замок: середньовічна резиденція
Битва під Віднем зображена на величезному батальному полотні Мартіно Альтомонте (1692), що є одним з найяскравіших експонатів замкової колекції.

Час роботи:
- Вт - Пт: 10: 00-16: 00 (Сб, Нд - з 11:00), вих. - Пн

Контакти
Львівська область, Буський район, місто Олеськ
Область
Львівська область
Контактний номер
Стан: потребує реставрації