Перейти до основного вмісту

Асканія-Нова - заповідник

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:14

Асканія-Нова - заповідник
Одним з найяскравіших природних чудес України є біосферний заповідник Асканія Нова - єдина в Європі ділянка цілинного степу. Її збереження дозволила вижити багатьом видам рослин і тварин, через діяльність людини опинилися на межі вимирання. Крім того, в біосферний заповідник Асканія Нова були привезені і адаптувалися до його умов екзотичні мешканці азіатського степи і савани.

Асканія-Нова: біосферний заповідний
Територія заповідника займає 11000 га в різних ландшафтних зонах. На ділянці площею 200 га закладений дендропарк, де висаджені 150 видів рідкісних дерев і кущів. Для багатьох тварин і птахів влаштовані просторі вольєри. Тут живуть верблюди, антилопи, зебри, страуси, фламінго, дроп, орли, павичі, фазани, папуги і багато інших видів.

Асканія-Нова: біосферний заповідний
У степовій частині збереглися пам'ятки стародавнього минулого - скіфські кургани і язичницькі кам'яні ідоли. Що часи степ змінює вигляд: розквітають і сходять тюльпани, іриси, гіацинти, гвоздики, ромашки, поки не затоплять простір сріблясті хвилі ковили. У високій траві риють підземні тунелі хом'яки, тушканчики, ховрахи, тхори і горностаї.

Найбільш унікальною ділянкою біосферного заповідника Асканія Нова є Великий Чапельський під площею 4x6 км. Тут, в низині, збирається тала вода і гніздяться зграї перелітних птахів. На заплавних луках Чапельського поду, в умовах, близьких до природних, живуть на вільному випасі копитні тварини з різних континентів: бізони, сайгаки, лань, кулани, олені, буйволи, коні - всього близько тисячі голів. На території пода зростає 368 видів рослин, 53 з яких - ендемічні, тобто ростуть тільки тут.

Біосферний заповідник Асканія Нова створений 1898 місцевим поміщиком, бароном Фрідріхом Едуардовичем Фальц-Фейн. Виростаючи в Херсонській області, близько до степових просторів, барон з дитинства захоплювався тваринним світом і мріяв про власний заповідник. У сімнадцять років він вдало склав іспити в гімназії і отримав за це від батька вісім десятин землі, де влаштував свій перший вольєр з тваринами.

Асканія-Нова: біосферний заповідний
За часів навчання в Дерптському університеті Фальц-Фейн об'їхав усі найбільші ботанічні сади і зоопарки світу, а закінчивши навчання, створив власний зоопарк і ботанічний сад, який поклав початок нинішнього дендропарку. Всі доходи завзятий барон витрачав в заповідник, а коли після 1917 змушений був виїхати до Німеччини, важко сумував за ним. Однак радянська влада оцінила значення заповідника і продовжувала наукову і охоронну діяльність.
У наші дні Асканія-Нова - не просто природний заповідник, а й важливий туристичний центр з розвиненою інфраструктурою і тематичними екскурсійними маршрутами.

Час роботи:
- Пн - Нд: з 8-00 до 17-00

Контакти
Область
Херсонська область
Контактний номер