Перейти до основного вмісту

Дунайський біосферний заповідник

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 17:35
Image
Дунайський біосферний заповідник

Дунайський біосферний заповідник
Дельта Дунаю - єдиний міжнародний румунсько-український біосферний заповідник, що знаходиться під опікою ЮНЕСКО. Створено в 1998 році на основі заповідника «Дунайські плавні». Площа - 464,03 квадратних кілометра, з яких сьома частина - акваторія Чорного моря. У заповіднику охороняються унікальні для Європи ландшафти дунайських плавнів.

Острови, низовини дельти, розділені глибокими протоками і каналами. Різноманітність водойм з водою різного біохімічного складу створює сприятливі умови для проживання безлічі рідкісних тварин, птахів і риб. Це робить природу місцевості воістину безцінної.
Туристичним центром Дунайського біосферного заповідника в останні роки стало місто Вилкове, що на півдні Одеської області, на березі Кілійського рукава дельти Дунаю, у його розвилки на Очаківське і Старостамбульське гирла.

ВИЛКОВЕ - "УКРАЇНСЬКА ВЕНЕЦІЯ"

Вилкове називають «українською Венецією» - вся стара частина міста розташована на воді. Замість вулиць - канали (єрики), по яких переміщаються в основному на своєрідних «гондолах» і моторних човнах. Через єрики перекинуті розбірні дерев'яні містки.
Заснували містечко в ХВІІ столітті липовани - російські розкольники, що бігли з Росії від релігійного переслідування. Пізніше до них приєдналися селяни донські і запорізькі козаки. Тут, в дельті Дунаю, серед непролазних плавнів, було легко ховатися від будь-якої влади. Назва Вилкове утворилося від розгалуження Кілійського гирла.

Все місто побудований на наносний землі. На островах влаштовані городи, добираються до кооторих на човнах.
Городи Вилкове дають чудовий урожай завдяки природному живильному удобрення - мулу.
Кілька разів за рік плодоносить полуниця, вирощують тут унікальний сорт винограду Новак, зростаючий на мулі і воді. З винограду жителі роблять червоне вино і продають усім бажаючим.

Вилкове. Дунайський біосферний заповідник
Дунайська дельта "Нульовий кілометр"

Від Вилківського морвокзалу можна на катері відправитися на екскурсію по Дунаю, до «нульового кілометру» - місця впадання Дунаю в Чорне море. Дунай - єдина річка Європи, вимір якої ведеться в зворотному напрямку: чи не за течією, а проти нього.

Заснований: 1998 року
Керуюча організація: НАНУ
Найближче місто: Вилкове
Одеська область
50252,9 га