Перейти до основного вмісту

Поле Берестецької битви (Національний заповідник)

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:01
Image
Національний історико-меморіальний заповідник - Поле Берестецької битви

      Берестейська битва, де свою долю визначали більше 200 000 солдатів армії польського короля Яна Казимира, яка протистояла об'єднаному козацькому (під керівництвом Богдана Хмельницького) і татарського (керованому кримським ханом Ісламом-Гіреєм III) військам. У розпал бою козаків вкотре зрадили татари, які не тільки відступили, а й захопили в полон Богдана Хмельницького, який намагався перешкодити зрадникам. Українські козаки героїчно боролися, результат переломною у всій війні битви був вирішений наперед.

Історія виникнення меморіалу "Козацькі могили" У селі Пляшева

      На початку XX ст., Коли прокладали дорогу від Дубно до Берестечка, знайшли безліч людських кісток і зброї. Задум увічнити полеглих в Берестейської битви козаків нібито виник в 1908 у архімандрита Почаївської лаври Віталія (Максименко), який оголосив збір пожертв. Проект Меморіалу «Козацькі могили» розробив студент архітектурного відділення Вищого художнього училища при Академії мистецтв у Петербурзі Володимир Максимов, учень професора Олексія Щусєва, в ті часи плідно працював на півдні Росії. Спорудження Свято-Георгіївської церкви - головної будівлі меморіалу «Козацькі могили» і, ймовірно, самобутнього твору архітектурного модерну на українській території - тривало в 1910-1914 рр., Керував будівництвом архітектор Володимир Леонтійович.

Архітектура меморіалу "Козацькі могили" У селі Пляшева

      Велика арка, здалеку барвисто відкривається на площині фасаду перекроювання Свято-Георгіївської церкви, є символічним уособленням тріумфальних воріт. У тимпані арки поміщений іконостас, виготовлений з червоного і чорного граніту з георгіївськими хрестами і прекрасними іконами художника Івана Їжакевича, а весь простір над ним заповнює його ж величезна композиція «Голгофа». Така значна площа зовнішніх розписів вражає перш за все через стильного контрасту з незайманою білою поверхнею храму, мимоволі нагадуючи зодчі прийоми величних пам'яток минулого, зокрема Московського кремля або Києво-Печерської лаври.

      Меморіал «Козацькі могили» складається з двох церков: Свято-Георгіївської і дерев'яної Свято-Михайлівської (тут, за легендою, Богдана Хмельницького і козацького старшину напучував перед битвою коринфский митрополит Iоасаф, що освятив козацькі шаблі), а сам музей розміщується в двоповерховій будівлі колишніх келій.
      Із заходу територія обгороджена цегляною зубчастої стіною з двома воротами, укріпленої 13 контрфорсами. Рів, що оточує стіни заповідника в цій болотистій місцевості завжди наповнений водою. У 1967 козацький меморіал перетворили в Історико-культурний заповідник «Козацькі могили». До 350-річчя битви під Берестечком на поле бою заклали парк і відзначили цю річницю скромним пам'ятником.

Як дістатися до меморіалу "Козацькі могили" У селі Пляшева

      Від вулиці Київській, 40 (Автовокзал «Рівне») регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку с. Пляшева (вартість проїзду 50 грн)
Так само Ви можете дістатися до село Пляшева і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 9: 00-18: 00

Image
Поле Берестецької битви - заповідник
Image
Поле Берестецької битви - заповідник
Image
Фото Входу Поле Берестецької битви - заповідник
Image
Фото Меморіалу Поле Берестецької битви - заповідник
Image
Поле Берестецької битви - заповідник
Image
Карта-план Поля Берестецької битви - заповідник
Image
Поле Берестецької битви - заповідник
Image
Поле Берестецької битви - заповідник
Image
Поле Берестецької битви - заповідник
Заснований: 1966 року
Контакти
Область
Рівненська область
Україна,Рівненська область, Радивилівського район, село Пляшева, вулиця Козацької слави, 26
Рівненська область