Перейти до основного вмісту

Аккерманська фортеця - Одеська область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 17:36

Аккерманська фортеця в Білгород-Дністровський
У місті Білгород-Дністровський розташована одна з найбільших фортець України. Її площа - 9 га, а загальна довжина стін сягає 2 км! Висота стін і оборонних веж - від 5 до 15 м, а ширина - від 1,5 до 5 метрів.

Ця мальовнича і велична фортеця з півночі омивається водами Дністровського лиману. Над її світлими стінами височать гострі шпилі і зубчасті верхівки двадцяти шести веж.
Внутрішня територія фортеці розділена на чотири частини. У Цивільному дворі під час ворожих навал ховалися мирні жителі - ремісники і торговці, діти і жінки. Воїни розміщувалися в гарнізонному дворі, тут знаходився і арсенал. Господарські будівлі та обслуга фортеці розміщувалися на Карантинному (Портовому) дворі. Четвертим двором була Цитадель - Генуезький замок.

Білгород-Дністровський: Аккерманська фортеця
Тут, в найбільш укріпленої частини фортеці, жив комендант, тут розташовувався військовий штаб. Будівництво фортеці почали в XIV в. генуезькі колоністи, розширювали зону торгових відносин Генуї. Вони вибрали стратегічно вигідне місце, а тому до нього виявляли інтерес і інші бажаючі. Тому влада змінилася, тільки поклали фундамент і звели перші фрагменти стін, - добудовували фортецю вже молдавські господарі. Працювали на будівництві українські та російські майстри, про що свідчать стародавні написи на стінах.

Білгород-Дністровський: Аккерманська фортеця
В кінці XV ст. місто захопили турки і назвали його в свій манер - Аккерман, що в перекладі означає «Біла фортеця». З турецьких часів збереглися руїни мінарету, який господарі-мусульмани звели на території фортеці.

Білгород-Дністровський: Аккерманська фортеця
Аккерманська фортеця в білгород дністровський довгий час була важливим стратегічним ядром, під її стінами нерідко відбувалися масштабні битви. Під час російсько-турецьких воєн в XVIII в. російські війська двічі брали Аккерман, проте за умовами мирних договорів мали знову повертати його Туреччини. Лише на початку XIX ст. місто увійшло до складу Російської імперії. Після цього фортеця втратила оборонне значення, а тисяча вісімсот дев'яносто шість була оголошена історико-архітектурним пам'ятником.

Білгород-Дністровський: Аккерманська фортеця
Білгород-Дністровський - стародавнє місто, його історія налічує дві з половиною тисячі років, тому тут є що подивитися любителям історії. Поряд з фортецею збереґліся залишки античного поліса Тира, в місті можна побачити скіфський і сарматський склепи давні грецьку і вірменську церкву, а також підземну каплицю Іоанна Сучавського.

Білгород-Дністровський: Аккерманська фортеця
Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку

- Ціна: Дор., - 20 грн., Дет., - 10 грн.

Час роботи:
- Пн -Вс: 8: 00-18: 00

=Аккерманська фортеця - дві башти
фото Аккерманської фортеці з моря - Одеська область
фото Аккерманської фортеці з квадрокоптера
схема Аккерманської фортеці
Аккерманська фортеця з моря - Одеська область
фото Аккерманськой фортеці руїни - Одеська область
фото Аккерманської фортеці з неба
Аккерманська фортеця з човна - Одеська область
фото Аккерманської фортеці з висоти прташиного політу
Аккерманська фортеця в довж стін
Контакти
Область
Одеська область
Контактний номер
Початок будівництва: XIII столітя
Завершення будівництва: 1440 року
Будівник: Майстер Федорко
Матеріал: білий вапняк