Печери тернопільщини - найбільші у світі печери

Головне фото
Печери тернопільщини - найбільші у світі печери

Печери Тернопільщини
Борщівський район Тернопільської області - одна з найбільш «печерних» територій в світі. Мільйони років тому на цьому місці знаходився океан, на дні якого виник шар гіпсових відкладень. Пізніше, коли в процесі освіти Карпат море відступило, в гіпсових покладах стали з'являтися тріщини, через які протягом тисячоліть проникала вода і проточуємо підземні ходи.

Серед карстових печер Тернопільщини абсолютний рекордсмен - печера Оптимістична, сумарна довжина розвіданих ходів перевищує 230 кілометрів. Це найдовша карстова печера в світі! В її коридорах, до кінця ще не досліджених, розташовано 15 таборів, де зберігаються запаси питної води і зупиняються на нічліг спелеологи. Красиві ділянки печери - галереї Караганда, Золотий Полоз, Пушкіна, Чумацький Шлях, також район Радіо Люкс, гроти Тудуся і Кіт.

Найбільш мальовнича і приваблива для туризму - печера Кришталева. Її загальна довжина - 22 кілометри, в ній обладнаний туристичний маршрут протяжністю близько двох-трьох кілометрів. Круглий рік в печері тримається температура +11 ° С.
Печери Тернопільщини люди почали осваівати ще в кам'яному столітті - в них вони влаштовували стоянки. Пізніше, в епоху Середньовіччя, в печерах ховалися від набігів татар. У дослідницьких цілях печери освоювали починаючи з ХІХ століття. Для масового відвідування печера Кришталева була обладнана в 1930-х роках.

Печера кришталева

Печера Кришталева вимита ґрунтовими водами в покладах жовто-бурого крупнокристалічного гіпсу. Вхід знаходиться на крутому схилі на висоті 60-70 метрів. Потрібно пройти коридор довжиною близько 500 метрів
за ним цікаве. Підземні покриті мудрими візерунками і химерними кристалами, подекуди трапляються сталактити. Багато кристали нагадують тварин, особливо відома «голова буйвола». Екскурсоводи розповідають про печеру безліч цікавих легенд.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Місця України

Адреса

google карта
Область
Тернопільська область