Воронцовський палац - Алупка

Submitted by admin on Sat, 01/28/2017 - 21:14

Ще одним імператорської резиденцією в Криму був палац в Масандрі. Палац розташований в затишному місці, в оточенні мальовничого парку і лісу. Архітектура палацу надзвичайно ефектна. Вона поєднує в собі риси середньовічного замку, елементи ренесансу та бароко і взагалі нагадує витончені французькі замки долини річки Луара - архітектурна спадщина епохи короля Людовика ХІІІ. Масандрівський палац є одним з найкрасивіших в Криму.

Цікаво, що в Масандрівського палацу є «побратим» - дуже схожий на нього палац Евксиноград, літня резиденція болгарської царської сім'ї, розташована на околиці Варни. Їх об'єднує подібність архітектури, близький вік створення, приналежність імператорської сім'ї і схожі призначення.

На відміну від Лівадійського палацу, побудованого за півтора року, палац в Масандрі був довгобудом. Почали його будувати для графа Михайла Воронцова, який був власником цих земель. Завершити будівництво завадила смерть графа, і роботи припинилися. Незабаром Массандру придбало відомство, яке займалося особистим майном імператорської сім'ї. Олександр ІІІ наказав зробити в Масандрі літню резиденцію, яка призначалася б не для офіційних заходів, а суто для відпочинку імператорської сім'ї.

Будівництво доручили архітекторові Максиміліану Месмахеру. Він взяв за основу недобудований палац Воронцова, однак за допомогою різноманітних архітектурних елементів і декоративних рішень повністю перетворив його з аскетичного замку на казковий палац.
Масандрівський палац оточують численні вибагливі скульптури на міфологічні мотиви: сфінкси, Горгула тощо. Особливою мальовничості йому надає басейн з фонтаном перед фасадом з боку парку.

Оскільки палац був призначений для відпочинку, тут немає великих залів для прийомів. Навпаки, все створено для максимального затишку і комфорту. Кімнати невеликі, але оформлені дуже цікаво. В інтер'єрі збереглися дерев'яні панно, декоративна ліпнина, мармурові каміни, витончені меблі. Є й унікальні предмети побуту: камін з цілісного шматка мармуру, вбудовані меблі з червоного дерева, люстри ручної роботи тощо.
Олександр ІІІ не дожив до завершення будівництва, проте сім'я його сина Миколи ІІ нерідко навідувалася до палацу на пікніки і на чай.
Навколо палацу є парк, закладений в 40-х роках ХІХ ст., Ще за графа Воронцова. Він не вражає широкими терасами і величними пейзажами, однак є одним з найзатишніших на Південному березі Криму.

Час роботи:
- Вт - Нд: 9: 00-18: 00 (взимку - до 17:00), вих. - Пн

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Contact number
Засновник: Воронцов Михайло Семенович (1782—1856)
Будівництво: 1828 р.—добудови в середині 19 ст.
Автор проекту: Едуард Блор
Будівельник: Франц Боффо і Томас Харрісон
Тип будівлі: палац
Архітектурний стиль