Воронцовський палац - Алупка

Submitted by admin on Sun, 01/29/2017 - 19:06

Алупкінський палацово-парковий комплекс - не тільки одна з найпопулярніших туристичних пам'яток Криму, але і важнаий історико-культурну пам'ятку. І витончена архітектура, і розкішні інтер'єри, і мальовничий парк - все найкращим чином збереглося з дореволюційних часів, ми можемо насолодитися автентичної атмосферою графського палацу.

Господарем Алупкінського палацу був генерал-губернатор граф Михайло Воронцов, видатний державний діяч, полководець і управлінець. В Алупці він влаштував свою літню резиденцію. Будівництво палацу почалося в 1828 - за проектом англійського архітектора Едуарда Блора, автора Букінгемського королівського палацу в Лондоні і садиби письменника Вальтера Скотта Абботсфорд в Шотландії.

Архітектура палацу унікальна: в ній поєднуються стримана англійська готика і вимогливість мавританського стилю. Північний, готичний, фасад облицьований сірим каменем і прикрашений вежами. На одній з веж красується годинник-куранти. Південний, мавританський, фасад виходить в бік парку, мальовничими терасами спускається до моря. До фасаду примикає Левова тераса - масивні сходи з трьома парами мармурових левів, створених італійським скульптором Джованні Боннані.

Зали палацу зберегли автентичний вигляд, вони прикрашені дорогими меблями ХІХ ст., Картинами, скульптурами, декоративними дрібничками. Найпопулярнішими є блакитна вітальня, прикрашена предметами блакитного кольору; їдальня, прикрашена колекцією картин; зимовий сад з великою кількістю мармурових скульптур видатних майстрів; робочий кабінет графа Воронцова, де збереглися його особисті речі.

Алупка: палацово-парковий комплекс
Воронцовський Палац оточений грандіозним парком, одним з кращих в Криму. У парку влаштовано мальовничі хаоси - нашестя кам'яних брил; озера з лебедями; затишні галявини і гаї, зелені лабіринти і фонтани. Після спорудження парку граф розпорядився, щоб місцеві жителі і гості мали сюди вільний доступ Ця традиція зберігається і в наші дні - вхід в парк безкоштовний.
У моря розташована мальовнича галявина з чайним будинком, прикрашеним елегантною колонади. Звідси сходи спускаються в невелику бухту, в якій розташовувалася графська купальня.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
Понеділок - Неділя: з 08:00 до 20:15

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Contact number
Засновник: Воронцов Михайло Семенович (1782—1856)
Будівельник: Франц Боффо і Томас Харрісон
Автор проекту: Едуард Блор
Тип будівлі: палац
Архітектурний стиль