Чуфут-Кале Місто фортеця - Крим

Submitted by admin on Sun, 01/29/2017 - 19:13

Бахчисарай печерний місто Чуфут Кале
Чуфут-Кале - найдавніший печерний місто в околицях Бахчисарая. Як і інші печерні міста, він надзвичайно мальовничий, лежить на плоскій вершині гори зі стрімкими схилами. Але на відміну від інших занедбаних гірських поселень в Чуфут-Кале збереглися не тільки печерні комплекси, а й чимало середньовічних споруд.

Оточений обривами місто мало надійну природний захист від ворожих нападів. Потрапити в нього можна було тільки через два входи, зміцненню оборонними мурами і надбрамними вежами. Вони добре збереглися до наших днів. Відразу за головними воротами міста розташований печерний комплекс, який використовувався у військових і хозяйственноих цілях. За ним починається головна вулиця, яка тягнеться до інших воріт.

Чуфут-Кале: печерне місто
Уздовж вулиці видно залишки будинків. Останніми покинули місто караїми, тому краще збереглися два караїмські храми (кенаси) хви і ХВІІІ ст., А також садиба видатного караїмського просвітника Авраама Фірковіча. Про караїмів нагадує і старовинне кладовище біля підніжжя Чуфут-Кале.
На протилежному боці плато, на краю обриву, височить вродлива кам'яна споруда - мавзолей Джаніке-Ханим.

Чуфут-Кале: печерне місто
Тут в 1437 році була похована дочка хана Тохтамиша, нащадка Чингісхана і одного з останніх правителів Золотої Орди. Після загибелі чоловіка і брата Джанике стала правителькою міста і отримала великий авторитет і повагу, про що свідчить напис на мавзолеї.
Біля головних воріт зберігся облоговий колодязь. Це ціле підземне комплекс, що складається з галереї, шахти зі сходами і декількома підземними приміщеннями. Спуск в колодязь обладнаний для відвідування, тут проводять екскурсії.

Місто, що виник тут у ВІ в., Захищало кордони візантійських володінь. Його мешканцями були переважно алани - нащадки сарматів і предки сучасних осетин. Історики висувають версію, що тоді місто називалося Фулі. У ті неспокійні часи до Криму часто вривалися войовничі кочові племена, так і міста будувати було надійніше на вершинах гір - їх складніше атакувати. У ХІІІ - Хів ст. в Криму панувала Золота Орда, і місто стало центром улусу.

Він значно розширився і тепер називався Кирк-Ор - «місто сорока фортець». Вже тоді тут проживало чимало караїмів. Найбільшого розвитку місто досяг в ХВ ст., Коли Кримське ханство остаточно виділилося з числа Золотої Орди і його правитель Хаджі-Гірей переніс в Кирк-Ор свою столицю. З розквітом ханства потреба тулитися в горах відпала, син Хаджі-Гірея Менглі-Гірей збудував ханський палац в долині, і поступово місто перемістився туди, в Бахчисарай. У печерному місті найдовше жили караїми, саме завдяки їм воно і отримало сучасну назву Чуфут-Кале - «Іудейська фортеця».

"Успенський монастир" Чуфут-Кале

На сусідньому плато, по дорозі з Бахчисарая в Чуфут-Кале, варто Успенський монастир - одна з головних святинь Криму. Він був заснований в ХІІ-ХІІІ ст. Архітектурний ансамбль монастиря надзвичайно цікавий гармонійним поєднанням печерних приміщень і наземних споруд.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим