Бахчисарай

Submitted by admin on Sun, 01/29/2017 - 19:13

Бахчисарай Старе місто | "Ханський палац" в Бахчисараї
Місто Бахчисарай - історична столиця кримського ханства, тут зародилася кримсько-Тарская культура. Місто багате на цікаві та унікальні пам'ятки, серед яких перлини міжнародного значення.

Тому в наші дні Бахчисарай є важливим туристичним центром. Тут працює багато міні-готелів, закладів з національною татарської кухнею, пропонуються цікаві екскурсії по місту та його околицях.
Головною визначною пам'яткою Бахчисараю є ханський палац - архітектурний комплекс резиденції кримських ханів. Його почали зводити на початку хви в., А вже навколо нього розростався місто Бахчисарай, що в перекладі означає «сад-палац».

Дійсно, резиденція хана значно відрізняється від магнатських замків Західної України. Споруди палацу не виробляють враження величчю і монументальністю, а навпаки, як би прагнуть злитися з природою, відтворити затишок і спокій райських садів. Ось чому на стінах палацу є розписи рослинними мотивами, галереї оповиті виноградом, а замковий двір засаджений трояндами.

Бахчисарай: оспіваний поетами
У будівництві палацу взяв участь відомий італійський архітектор Альовіза Фрязіно. Його запросив до Московії цар Іван Грозний для будівництва храмів, проте кримський хан затримав архітектора на півдорозі майже на рік, поки той не завершив обробки його палацу. Таким чином, в будівлі Бахчисарайського палацу злилися архітектурні мотиви Італії та Сходу. Кращою роботою зодчого в Бахчисараї є розкішний різьблений портал, який прикрашає вхід в головний палац.

У внутрішньому дворику палацу розташовані знамениті фонтани Золотий фонтан а також Фонтан сліз, оспіваний у віршах Адама Міцкевича та Олександра Пушкіна. За легендою, Фонтан сліз був створений на честь пам'яті про Діляле Бікеч, коханій жінці грізного хана Крим-Гірея, передчасну смерть якої хан невтішно плакав.

Найбільших зал палацу - Диван, місце, де вирішувалися важливі державні питання. Поруч розташовані літня альтанка, і мала палацова мечеть. На другому поверсі можна побачити посольський зал, золотий кабінет і житлові приміщення, прикраса яких змінилося з ханських часів.

У колишніх житлових кімнатах розмістилися експозиції етнографічного музею. Поряд з головним палацом розмістилися гаремний корпус і Соколина вежа, на протилежному боці палацового двору височіє велика ханська мечеть, у якій побудовані мавзолеї з похованнями кримських ханів.

Контакти
Україна, місто Бахчисарай, вулиця Річкова, 129
Область
Автономна Республіка Крим
Contact number
Засноване: 1502 року
Статус міста: з 1926 року
Населення: 26 651 (на 2014 рік)
Поштові індекси: 98400-98408
Телефонний код: +380 (6554)
Висота над рівнем моря: 150-300 метрів
Водойма: річка Чурук-Су, водосховище Егиз-Оба
Код КОАТУУ: 0120410100