Галич - Івано-Франківська область

Submitted by admin on Mon, 01/30/2017 - 14:51

Галич історія міста
Галич - колишня столиця Галицького, а згодом Галицько-Волинського князівства. В ті часи, в XII - XIV столітті, це була потужна європейська держава, а Галич був одним з найбільших міст Європи і займав величезну площу - від Дністра до Ломниці. Сучасне місто Галич розташований на березі річки Дністер, на місці припортовий території з базаром, а центр давнього Галича - на місці нинішнього села Крилос. Тут створено історико-культурний заповідник, під охороною якого перебуває чимало пам'ятників світового значення.

Галич: місто давньоруської слави
Перше укріплене поселення на місці Галича виник в VI столітті до н. е. У VIII - ІХ ст. Галич був столицею племені білих хорватів, а коли в X ст. хорватські землі приєдналися в Київській Русі, став центром князівства.

Давній Галич складався з дитинця (укріпленого княжого граду), укріпленого посаду, неукріпленого передмістя, прилеглих замків і монастирів. Від забудови залишився тільки фундамент Успенського собору XII століття, головного храму князівства. Собор розібрали в XV столітті і на його залишках в 1500 році звели Василівської каплицю. З каменів розібраного собору побудували Успенську церкву, де є написи, різьблення, орнаменти та інші архітектурні деталі XII століття, а в XVII столітті навколо церкви побудували невеликий замок.

Галич: місто давньоруської слави
В ті часи, вже в складі Польщі, Крилос залишався важливим релігійним центром: тут була православна, а потім греко-католицька митрополія. У митрополичих палатах (XIX ст.), Розташованих у Успенської церкви, працює музей заповідника, а поруч, під відкритим небом, діє музей народної гуцульської архітектури і побуту.
Дитинець Галича укріплений шістьма рядами земляних валів по 25 м заввишки. Між валів легендарна Галичина могила - курганне поховання X століття.

Галич: місто давньоруської слави
На березі Дністра за часів князювання стояла пристань. Її захищав давньоруський замок, який був перебудований за часів Польщі на резиденцію старости. До наших днів дійшли одна добре збережена вежа замку і фрагменти стін.

У центрі Галича, на площі Різдва Христового, під відкритим небом встановлено макет давнього Галича, за яким можна уявити масштаби міста в період розквіту. Поруч височить церква Різдва Христового - пам'ятник архітектури XVI століття.
Єдиний уцілілий храм Галицького князівства зберігся в селі Шевченкове, територія якого також входила до складу міста.

Галич: місто давньоруської слави
Пантелеймонівська церква - один з найбільш добре збережених зразків давньоруської архітектури. Вона побудована 1194 року Галицько-Волинським князем Романом Мстиславовичем. На стінах храму збереглося багато цікавих розписів XIII - XVII століть.

Контакти
Область
Івано-Франківська область
Contact number
24,67 км²
Перша згадка: 898 року
Населення: 6256 (01.01.2015)
Густота населення: 256 осіб/км²
Поштові індекси: 77100
Телефонний код: +380 (3431)
Водойма: Річка Дністер
День міста: Друга неділя вересня
Код КОАТУУ: 2621210100