Жовтневий палац - Київ

Submitted by admin on Mon, 01/30/2017 - 17:03

Жовтневий палац або Міжнародний центр культури і мистецтв Федерации профспілок України
       Одним з найбільш знаменитих споруд на алеї Небесної сотні, 1 є Жовтневий палац культури і мистецтв. Історія цього будинку така. У 1834 році було дано дозвіл на відкриття в Києві Інституту шляхетних дівчат - закритого навчального закладу для дівчат дворянського походження, який давав освіту і право працювати виховательками в знатних родинах.

       Інститут був відкритий в 1838 р, тимчасово - в будинку фельдмаршала Остен-Сакена. У 1838-1842 рр. В. І. Беретті зводить за власним проектом великий будинок спеціально для інституту. Його було виконано в стилі пізнього класицизму, головний фасад прикрашає полуротонда. Згодом до основної споруди прибудували двоповерховий корпус, де тепер розмістилися лекційний і спортивний зали.
       Серед викладачів інституту було чимало відомих вчених і діячів мистецтва. Протягом майже трьох десятиліть викладав тут і видатний український композитор М. В. Лисенко.

       У передвоєнні роки в цьому приміщенні знаходилися різні державні установи. Реконструкція згорів під час війни будинку здійснювалася в 50-х роках під керівництвом архітектора А. І. Заварова. Тоді ж в центрі головного фасаду добудували монументальну колонаду, а на схилі гори з'явилися урочисті гранітні сходи, які сьогодні ведуть до алеї Небесної сотні, 1. Глядацька зала, розрахований майже на дві тисячі осіб, простора сцена - все це дозволяє сьогодні влаштовувати тут концерти, спектаклі. Палац отримав також достатня кількість приміщень для студійної, гурткової роботи.
Друга, за величиною, реконструкція Жовтневого палацу в Києві здійснювалася в 2014 році. Його не тільки поновили, але і краще пристосували для проведення вистав.

Як дістатися до Жовтневого палацу в Києві

       Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж / д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (Центральний ж / д вокзал). Далі сісти в автобус №24, №114 (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 4 хвилини), далі відправитися в напрямку зупинки "алея Небесної сотні, 1" (приблизний час у дорозі - 8 хвилин). Від зупинки пройти 280 метрів (4 хвилини) в напрямку Жовтневого палацу в Києві (алея Небесної сотні, 1). Також до палацу можна дістатися і на власному автомобілі.

Час роботи:
- Пн - Нд: з 10:00 до 19:00

Контакти
Область
Київська область
Contact number