Андріївська церква - Київ

Submitted by admin on Tue, 01/31/2017 - 12:13

Андріївська церква - Київ
      Один з найяскравіших і незабутніх храмів Києва - знаменита Андріївська церква. Це видатна пам'ятка архітектури XVIII століття і витончений зразок архітектурного стилю рококо в Україні. З 1968 року Андріївська церква оголошена музеєм, проте в ній і відбувають служби.
Андріївська церква стоїть на Андріївській горі, відрогу Старокиївської гори. На цьому місці, за легендою, апостол Андрій встановив хрест на честь майбутнього великого міста.

      Над фундаментом церкви височить двоповерховий будинок, на даху якого обладнано оглядовий майданчик з захоплюючим видом на місто.
      Побудувати Андріївську церкву побажала російська імператриця Єлизавета. У 1744 році вона власноруч заклала перший камінь у фундамент майбутнього храму. На згадку про імператрицю фасад церкви прикрашає її герб. Проект церкви і внутрішнього її оформлення розробив відомий російський архітектор єлизаветинської епохи - Франческо Бартоломео Растреллі, і церква по праву називають серед кращих його творів. Креслення архітектора збереглися, в 1970-х роках за ними був відновлений первісний вигляд церкви, дещо змінився за два століття. Цікаво, що креслення вівтаря Растреллі виконав в натуральну величину - у всіх подробицях.

Як дістатися до Андріївської церкви в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (1 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 181 (18 + 7) (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 10 хвилин), далі відправитися в напрямку зупинки "Площа Льва Толстого" (приблизний час у дорозі - 5 хвилин). Від зупинки пройти 78 метрів (2 хвилини) в напрямку тролейбусної зупинки "Площа Льва Толстого". Далі сісти в тролейбус №6, №16, №18 та відправиться в напрямку зупинки "вулиці Володимирській". Від зупинки пройти 520 метрів (6 хвилин) в напрямку Андріївської церкви (Андріївський узвіз, 23). Також до церкви можна дістатися і на власному автомобілі. Розрахувати маршрут Ви можете тут

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: з 14:00 до 17:00, вихідний - середа

Контакти
Область
Київська область
Contact number
Електронна адреса
Початок будівництва: 1749 року
Закінчення будівництва: 1754 року
Художник: О. Антропов, Г. Левицький, І. Вишняков, П. Борисполець
Архітектор: Бартоломео Растреллі
Украинская автокефальная православная церковь
Архітектурний стиль