Святопокровська церква - Пархомівка

Submitted by admin on Tue, 01/31/2017 - 12:17

Історія виникнення храму Покрови Пресвятої Богородиці в Пархомівці
      Пархомівка в другій половині XVIII ст. стала власністю відомого інженера шляхів сполучення, дійсного статського радника Віктора Голубєва, який згодом перетворив маєток в зразкове господарство. Після смерті в 1903 р поміщика спадкоємці - сини Віктор і Лев - вирішили увічнити пам'ять про батька спорудивши храм. Величний храм, розрахований на дві тисячі прихожан, не дуже відповідає сучасним розмірами села, але зберігає напис старослов'янською «Церква в честь і пам'ять Покрови Пресвятої Богородиці і великого мученика Віктора споруджена в 1903-1906 роки».

Архітектура храму Покрови Пресвятої Богородиці в Пархомівці

      Фантазія автора проекту Володимира Покровського, якого згодом нагородили за цю споруду званням академіка архітектури, збентежила офіційну церковну владу. Більше двох років не давали дозволу на освячення церкви в селі Пархомівка, пояснюючи відмову невідповідністю архітектурних рішень церковним канонам. Отці Церкви не помилялися: подібних храмів в православ'ї в той час не було.
      Тому Покровську церкву, розташовану на ледь помітному пагорбі біля ставка, освятили лише в 1908 р, а в прибудованої каплиці перепоховали прах Віктора Голубєва. Церква Покрови Пресвятої Богородиці в Пархомівці лише на перший погляд, і то частково, схожа на православну. Насправді це дивовижна і досить смілива архітектурна суміш готичних, східних - азіатських - і навіть язичницьких культових форм.

      На стінах церкви і на мармурових плитах вирізано чимало старовинних символів, а єдина фресковий розпис художника Василя Пермінова, поміщена в вівтарної частини храму, ефектно контрастує з побіленими стінами і склепінням. Фахівці вважають, що причина створення саме такого унікального храму в Пархомівці криється в тому, що Віктору Голубєву, Володимиру Покровському і їх одному Миколі Реріха були близькі ідеали Сходу, і саме це в значній мірі вплинуло на результат. Ансамбль Покровського храмадополнілі будинок настоятеля і огорожа з воротами.

Храм Покрова Пресвятої Богородиці котра під час окупації

      У 1929 р Пархомівську церкву закрили, а в передвоєнні роки розібрали стилізовану під оборонні стіни з бійницями огорожу навколо храму. За часів німецької окупації в 1941 р богослужіння в церкві відновили, і вони тривали до 1950-х років. Згодом будівлю церкви використовувалося як склад посівного матеріалу, а в підвалах зберігали отруйні хімічні речовини. У 1979 р храму надали статус пам'ятника архітектури, а в 1982 почали реставраційні роботи, які згодом в значній мірі активізувалися завдяки втручанню дружини останнього керівника Радянського Союзу Раїси Горбачової. З 1992 р в храмі відновили богослужіння Української православної церкви Київського патріархату, а в 1994 р за кілька десятків метрів від парадного фасаду Покровської церкви встановили стильний пам'ятник колишньому власнику Пархомовки Віктору Голубєву.

Як дістатися до Храму Покрови Пресвятої Богородиці в Пархомівці

      Удійності добиратися в с. Пархомівка з Білої Церкви. Від вулиці Куценка, 1-а (Автовокзал в Білій Церкві) регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку с. Пархомівка (вартість проїзду необхідно уточнювати при посадці). Так само Ви можете дістатися до с. Пархомівка і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Контакти
Область
Київська область
Contact number
Початок будівництва: 1903 рік
Кінець будівництва: 1907 рік
Архітектор: Покровский В. А.
Засновник: Голубєв В. Ф.
Архітектурний стиль