Припять - місто привид

Submitted by admin on Tue, 01/31/2017 - 12:19

Історія виникнення міста Припять
      Філософи і соціологи називають сучасне суспільство «суспільством ризику», яке прийшло на зміну - «індустріального суспільства». Воно характеризується колективним почуттям невпевненості через зростання технологічних можливостей і величезний ступінь впливу людства на навколишній світ.

      Адже що потужні сили природи людина намагається підкорити, то більшої шкоди може понести сама в процесі підкорення; що більше технологічний прорив, тим складніше передбачити його наслідки. Ось чому такою популярністю користуються в останні роки фільми-катастрофи, художньо моделюють можливі технологічні катаклізми.

      Мабуть, головним символом «суспільства ризику» можна назвати покинутим містом Прип'ять, розташований на півночі Київської області, майже на кордоні з Білоруссю. Місто відоме на весь світ через аварію на Чорнобильській АЕС - найбільшої в історії катастрофу, викликану людством.

Прип'ять: місто-привид
      Чорнобильська АЕС - перша в Україні атомна електростанція, введена в дію 1977 Станція складалася з чотирьох ядерних реакторів і була однією з найпотужніших в СРСР, разом з Ленінградської і Курської АЕС. Для працівників станції 1970, коли стартував проект АЕС, заснували місто Прип'ять в 3 км від станції. Такі міста-супутники АЕС будувалися по всьому Радянському Союзу і називалися атомоградом.

      Місто будували з нуля, на місці лісу, тому тут відсутні звичні для старих міст щільно забудований центр і брудна промзона. Ядром міста є центр, де розташовані адміністративні будівлі і зона дозвілля: кінотеатр «Прометей», міський парк, палац культури «Енергетик». Тут розташувалися і магазини, і величний готельний комплекс «Полісся». Житлові квартали розходилися від центру чітко по радіусах.

Прип'ять: місто-привид
      26 квітня 1986 під час досліджень на четвертому реакторі ЧАЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор і викинув в атмосферу велику кількість шкідливих речовин.
      27 квітня відбулася евакуація жителів Прип'яті. Щоб уникнути паніки, людям повідомили, що евакуація тимчасова. Дозволялося брати з собою мінімум речей, навіть домашніх тварин залишали будинки. Але ніхто не повернувся в місто. На момент аварії в Прип'яті проживало 47,5 тис. Осіб. Згодом в 50 км від Прип'яті для евакуйованих побудували нове місто - Славутич.

      У наші дні Прип'ять покинуте місто, до якого виявляють великий інтерес в «суспільстві ризику». Побачити його бажають туристи і вчені з усього світу, але мало хто наважується вступити в «зону відчуження». Найбільших сміливців возять на екскурсії з Києва, містом прокладені спеціальні маршрути - місцями з найменшим рівнем радіаційного ураження.

Як проїхати у Припять

      Потрапити на територію Зони відчуження можливо тільки працівникам - за перепустками, або відвідувачам Зони - по заздалегідь підготовленим програмами, до яких додаються оформлені туристичні пропуску.

      Заявка на відвідування Зони відчуження подається не пізніше ніж за 10 робочих днів до виїзду, а ще краще - за кілька місяців. Цей час необхідний для проходження бюрократичного шляху - підписи заявки на всіх рівнях, перевірки списку бажаючих відвідати Зону відчуження, складання детальної програми відвідування, виписки пропусків на групу.

Припять: місто-привид
      Процес складання програми відвідування і виписки пропусків на відвідування Чорнобиля і Прип'яті починається після отримання заявки на відвідування і передоплати поїздки.

      Після оформлення програми відвідування, відвідувачі можуть в'їжджати в Зону відчуження на своєму транспорті (в разі індивідуальної екскурсії), або на автобусах Чорнобиль-ТУР (за участю в плановому виїзді)
      Проникнення на територію Зони відчуження без спеціальних перепусток, програми та супроводжуючих - заборонено і переслідується по закону.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Київська область
8 км²
Засноване: 4 лютого 1970 року
Статус міста: з 1980 року
Населення: 0
Густота населення: 0 осіб/км²
Висота над рівнем моря: 113 метрів
Код КОАТУУ: 3211100000