Skip to main content

Одеса

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 17:37
Image
Фото Одеси

Одеса памятки міста | путівник по Одесі
Одеса - українське місто, відомий на весь світ, це коктейль з специфічного гумору і приморського вдачі, витонченої архітектури і видатних літераторів. Місто сам по собі є суцільний пам'яткою, однак є і знакові місця, які заслуговують на особливу увагу.

Одеса: перлина біля моря
Одесу називають морськими воротами України - тут знаходиться найбільший в країні пасажирський порт. Морський вокзал розташований на мисі під центральною частиною міста. Звідси відкривається чудовий вид на морську далечінь, поцятковані численними малими і великими судами.

Одеса: перлина біля моря
На причалі встановлено пам'ятник матроським дружинам: молода жінка з дитиною на руках проводжає в плавання одеських моряків. Ще одна відома скульптура встановлена ​​навпроти входу в вокзал - «Золота дитина», подарунок Одесі знаменитого скульптора Ернста Невідомого.

Одеса: перлина біля моря
Шлях від морського вокзалу в місто лежить по парадних маршах Потьомкінських сходів - головного архітектурного символу Одеси. Створені в 1837-1841 рр. і спроектовані з винахідливістю і скрупульозністю сходи складаються з десяти прольотів. Спочатку їх було рівно двісті, але потім вісім ступенів закопали, коли прокладали автомобільну дорогу. Відстань між прольотами і кут нахилу сходів розраховані таким чином, щоб підніматися було легше. Якщо дивитися знизу, прольоти зливаються в суцільний каскад ступенів, роблячи сходи візуально довше. Поряд зі сходами встановлено фунікулер в Одесі.

Одеса: перлина біля моря
Нагорі Потьомкінських сходів гостей міста зустрічає пам'ятник Дюку де Рішельє - видатному голові Одеси, який заклав основи успішного квітучого міста. А за ним починається Приморський бульвар - «парадний фасад» Одеси з боку моря.

Його забудова вважається найбільш гармонійним архітектурним ансамблем нашої країни, виконаним в стилі класицизму. Неподалік розташована найвідоміша архітектурна пам'ятка Одеси - оперний театр, один з найкрасивіших у світі.

Він побудований 1887 по проекту відомих европейських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера. Спорудження театру щедро оформлена рельєфами, барельєфами, скульптурними групами, а інтер'єри сяють щирою сухозлітним золотом.
Найвідоміша вулиця Одеси - Дерибасівська, пішохідна зона з безліччю затишних кафе і магазинів.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Площа: 162.42 км²
Засноване: XV століття
Перша згадка: 1415 року
Поділ міста: 4 райони
Населення: 1 010 957 (01.12.2016)
Густота населення: 6224 осіб/км²
Поштові індекси: 65000—65480
Телефонний код: +380 (482)
Висота над рівнем моря: 50 м (середня висота)
Водойма: Чорне море
День міста: 2 вересня
Номери автомобілів: ВН
Код КОАТУУ: 5110100000
Контакти
Область
Одеська область
Одеська область