Іллінська церква - Суми

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 20:05
Image
Іллінська церква - Суми

Іллінська церква в Сумах відноситься до категорії місць, відвідавши які одного разу, хочеться побачити ще раз. Побудована в невибагливому стилі класицизму, вона вражає своєю простотою і витонченістю, легкістю і неймовірною граціозністю. Її білосніжні стіни дивовижним чином поєднуються з небесно - блакитними куполами і золотими хрестами на них. Ця церква є одним з найдавніших духовних центрів місцевих парафіян.

У 1836 році Святіший єпископ Мілетій благословив будівництво кам'яного храму на Засумки - районі, де мешкали люди без особливих статків. У зв'язку з цим будівництво розтягнулося на довгі роки і завершилося лише в 1845 році. Левову частку коштів на будівництво храму пожертвував місцевий купець Степан Гнатович Тихонов. Освітлення церкви відбулося в 1851 році.

Парафіяни мають унікальну можливість стати на коліна перед іконою Святителя Митрофана Воронезького, Іконою Святого Пророка Іллі, Іконою Святителя Тихона Задонського, а також доторкнутися до святих мощей.

До складу архітектурного комплексу увійшла каплиця Святителя Тихона Задонського, будівництво якої було приурочено до 2000-річчя Різдва Христового і завершилося в 2000 році на свято Іллі.

Іллінська церква в Сумах - це діючий храм, який, поряд зі своїм основним призначенням, важливе місце відводить благодійності. Тут пригощають повноцінними обідами малозабезпечених людей, інвалідів, пенсіонерів. Кожен, хто звернувся за допомогою, тут її отримає.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Початок будівництва: 1836 року
Кінець будівництва: 1851 року
Засновник: Тихонов
Архітектор: Ймовірно Козьма Маслов та Данилов
Керуюча організація: УПЦ МП
Україна, місто Суми, вулиця Іллінська, 10
Сумська область
Архітектурний стиль