Кременецько-Почаївський заповідник

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 20:27

Свято-успенська Почаївська лавра. Кременець-Почаївський заповідник
      Одним з найважливіших релігійних центрів України є Свято-Успенська Почаївська Лавра. Архітектурний комплекс лаври складається з двох соборів, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Враження від величі храмів підсилюють мальовничі пейзажі, адже Монастир Почаївської лаври розташований на вершині скелі, на висоті понад 70 метрів. Завершує архітектурний ансамбль 65-метрова дзвіниця в стилі бароко.

Кременець-Почаївський заповідник
      Успенський собор був побудований в 1771 - 1783 рр. за проектом видатного архітектора Готфріда Гофмана, який з'єднав в цій величній і одночасно витонченою будівництві риси стилів бароко і рококо, а її додатковий обсяг посилив терасою навколо підніжжя храму.

Архітектура Свято-успенської Почаївській лаври

      Зовсім іншим є Троїцький собор. Його автором є видатний російський архітектор Олексій Щусєв, за проектами якого побудовано мавзолей Леніна, реконструйований давньоруський храм в місті Овруч, зведено чимало інших споруд в російській стилі, які нині є визнаними пам'ятками архітектури. У декоративних деталях собору приховано чимало глибокого символізму. Мозаїка «Спас Нерукотворний» над входом до храму виготовлена ​​по малюнку Миколи Реріха.

Місто Кременець, руїни замку на горі Бона

      Поряд з Монастирем Почаївської лаври розташоване містечко Кременець, також багатий цікавими пам'ятками. Ці два об'єкти об'єднані в Кременецько-Почаївський історико-культурний заповідник.
      Перш за все, прекрасне місто Кременець відомий завдяки мальовничих руїнах замку, чітко підноситься на вершині гори Бона заввишки 397 метрів. Гору назвали на честь польської королеви італійського походження Бони Сфорца, знаменитої красуні і интриганки. Королева володіла містом в 1536- 1556 рр. і за той час істотно зміцнила замок. Однак важливою проблемою була відсутність питної води. Тому 1648 замок змогло захопити і розорити козаки на чолі з Максимом Кривоносом: гарнізон замку, героїчно протримавшись два місяці в облозі, змушений був здатися.

Кременець-Почаївський заповідник
      Під горою з замком розташований видовищний ансамбль єзуїтського колегіуму з розкішним костелом. Комплекс, побудований в 1731-1763 рр., Є прекрасним зразком архітектури бароко. У 1805 році тут був створена Вища Волинська гімназія, завдяки якій Кременець перетворився на важливий освітній центр - Волинські Афіни.

Список памяток заповідника:
Кременецький замок
Вигляд на колегіум єзуїтів з гори Бони
Базиліка Святих Ігнатія Лойоли і Станіслава Костки
Вид на Францисканський монастир з гори Бони
Миколаївський собор
Вигляд на Богоявленський монастир із Замкової гори
Богоявленський собор (колишній костел)
Дзвіниця Богоявленського монастиря
Будинки-бзизнюки
Костел святого Станіслава
Полкова церква
Дерев'яна церква Воздвиження Чесного Хреста
Почаївська Лавра
Дзвіниця Почаївської лаври
Троїцький собор Почаївської лаври
Надбрамний корпус Почаївської Лаври
Інтер'єр Успенського собору Почаївської лаври

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 10: 00-18: 00, вих. - Ср

Контакти
Область
Тернопільська область
Contact number