Skip to main content

Вишнівецький палац - Тернопільська область

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 20:41

Вишнівецький палац. Селище Вишнівець - родове гніздо князів Вишневецьких, серед яких були видатні полководці (Дмитро і Ярема Вишневецький), впливові державні чиновники і навіть королі (Михайло Корибут-Вишневецький). Тут до наших днів зберігся палац, в якому працює філія заповідника «Замки Тернопілля».

Вишневецький палац: колиска легендарних князів
Історія замку Вишневецьких йде в давні часи. Рід Вишневецьких походить від династії Гедиміновичів - володарів Великого князівства Литовського. Перший замок тут з'явився в середині ХВ в. Його назвали Вишнівець, за ним і навколишні поселення, а потім і господарі називали себе князями Вишневецькими.

Вишневецький палац: колиска легендарних князів
Серед Вишневецьких відомий в Україні - князь Дмитро Іванович, народився в Вишнівці в 1517году. Князь став видатним полководцем, хоробрим лицарем, харизматичним лідером і мудрим стратегом. Для захисту українських земель від турецько-татарських набігів він об'єднав розрізнені в ті часи козацькі загони і на власні кошти збудував її військову базу на Дніпрі. Це був дерев'яно-земляний замок на острові Мала Хортиця, що поклав початок Запорізької Січі.

Вишневецький палац: колиска легендарних князів
З цієї фортеці козаки під проводом князя Вишневецького здійснили кілька розгромних походів на татарські й турецькі володіння. Своєю відвагою князь заробив велику славу серед козаків, які стали називати його отаманом Байдою Вишневецьким. А про героїчну загибель князя в турецькому полоні були складені легенди, думи і пісні. Так польський шляхтич став українським народним героєм.

Вишневецький палац: колиска легендарних князів
Сучасного вигляду в стилі французького ренесансу замок Вишневецьких придбав за часів останнього представника роду Вишневецьких - Михайла-Серватія. Князь, відомий поет і письменник свого часу, зібрав у палаці велику колекцію творів мистецтва і бібліотеку, по якій Вишневецький палац знали далеко за межами України.
Палац добре зберігся до наших днів, хоча і не в автентичних формах. Про оборонному минулому свідчить хіба що його розташування - на пологій вершині високого пагорба.

- Ціна: немає даних

Час роботи:
- Пн - Нд: 08: 00-17: 00

Контакти
Область
Тернопільська область
Contact number
Заснування: кінець XVI століття
Перша згадка: 1395 року
Архітектор: Якуб Бланже Депре, Владислав Городецький
Засновник: Михайло Васильович Збаразький (Вишневецький)