Памятки міста бережани

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 20:43

Памятки міста бережани
Бережани - цікавий історичний місто, де збереглося чимало видовищних архітектурних пам'яток і чарівний блюр давності.
Головна визначна пам'ятка міста - родовий замок польських шляхтичів Сенявських. Серед представників роду було чимало видатних постатей, які відігравали помітну роль в історії: воєводи, коронні гетьмани, придворні діячі.
Щоб зробити своє житло неприступним для ворога, Сенявські побудували його на болоті, між двох рукавів річки Золота Липа.

Бережани: місце, де зупинився час
Звичайно, таке будівництво вимагало чималих зусиль і інженерної винахідливості - під стіни замку заклали спеціальний фундамент з дубовим помостом. Спорудження замку тривало двадцять років, до +1554-го. Результат виправдав очікування: Бережанський замок - один з небагатьох в Україні, який жодного разу не захоплював ворог.

Бережани: місце, де зупинився час
Архітектура Бережанського замку вражала сучасників. Житлові корпуси і міцні бастеї (широкі і невисокі вежі напівкруглої форми) щільним кільцем оточували двір, на який виходили багатоповерхові витончені галереї, зроблені за зразком польського королівського замку Вавель. Архітектура палацу багато в чому схожа на королівський палац у Кракові, тому його так і називали - Малий Вавель. Перлиною замку є Троїцький костел, який піднімається посеред двору, - одна з кращих в Україні пам'ятників в стилі ренесанс. До нашого часу збереглися великі фрагменти барельєфів і розкішної ліпнини.

Бережани: місце, де зупинився час
За часів Сенявських в каплиці храму було їх сімейне поховання з надгробками, що є справжнім творам скульптурного мистецтва і виконано, імовірно, голландським майстром Яном Пфістером. Добре зберігся до початку XX століття, замок сильно постраждав під час світових воєн. Його занепад продовжувався і в радянські часи, і в часи незалежності України. Лише недавно почалася реконструкція замку.

Бережани: місце, де зупинився час
У центральній частині міста збереглося історичне планування, ядром якого є площа Ринок. Тут розташована велична міська ратуша, де розмістилися цілих чотири музею: краєзнавчий, музей книги, музей репресованої Церкви і меморіальний музей Богдана Лепкого. Навпаки ратуші височить Троїцький собор, де зберігається відома ікона Римської Богоматері, яку Сенявським в кінці XVIII в. подарував сам Папа Римський. Також на площі знаходиться Петропавлівський костел, побудований в 1600 році. Храм був придатний для оборони і входив в систему міських укріплень.

Бережани: місце, де зупинився час
Серед інших визначних пам'яток Бережан - величний комплекс Бернардинського монастиря (1630-1683), нині, на жаль, належить виправній установі, синагога (1718) і вірменська церква (тисяча сімсот шістьдесят чотири).
У передмісті Бережан варто мисливський палац з ідилічним назвою Рай. Він належав Потоцьким - саме вони успадкували Бережани після Сенявських. Спорудження палацу добре збереглася, однак втратила значну частину зовнішнього декору.

Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

Контакти
Область
Тернопільська область
Contact number
12 км²
Перша згадка: 1375 року
Статус міста: з 1530 року
Населення: 19745 (2016)
Поштові індекси: 47500–47504
Телефонний код: +380 (3548)
Висота над рівнем моря: 297 м
Водойма: річка Золота Липа, ставок Бережанський
Код КОАТУУ: 6110500000