Харків - Друга столиця України

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:01

Памятки Харкова
Харків - другий за величиною і чисельністю населення місто України, важливий науковий і культурний, торговий і промисловий центр. Центральна частина міста може похвалитися архітектурним різноманітністю. У Харкові працювало чимало видатних архітекторів Москви і Петербурга, а побудовані за їхніми проектами будівлі спонукають туристів завмерти в захваті.
Харків: місто контрастів
Тут представлені майже всі архітектурні стилі XIX-XX століть: модерн, неокласицизм, неоготика, еклектика, конструктивізм, брутализм і т.д. Харків - чи не єдиний в Україні місто, де представлений північний модерн, характерний для держав Північної Європи, крім того, в місті збереглося найбільшу кількість пам'яток в Україні в стилі конструктивізму.

Харків: місто контрастів
Головною визначною пам'яткою міста Харкова є площа Свободи - одна з найбільших в світі. Вона створена в 1924 році, коли Харків був столицею Радянської України. Площа повинна була продемонструвати велич і прогресивність Радянського Союзу, тому спроектували її з великим розмахом.
На площі 12 га все споруди створювали єдиний архітектурний ансамбль - були побудовані в стилі конструктивізму, що надавало площі футуристичного виду. На жаль, під час реставрації після Великої Вітчизняної війни їм надали вигляду сталінської архітектури - радянського неокласицизму.

Харків: місто контрастів
Єдине спорудження, що минув війну майже без змін, є Держпром, який вважається одним з найяскравіших шедеврів конструктивізму в світі. Він побудований в 1925-1928 рр. за проектом ленінградських архітекторів Сергія Серафимова, Самуїла Кравця і Марка Фельгера. З Держпромом пов'язано чимало цікавих фактів. Під час закладки фундаменту був знайдений скелет мамонта. Для прискорення будівництва Держпрому винайшли новий спосіб розрахунку бетонних конструкцій.

Харків: місто контрастів
На момент завершення будівництва Держпром був найвищим в СРСР хмарочосом. Між його корпусами проходять дві вулиці, над якими зроблені переходи довжиною 26 м. Висота споруди становить 63 м, а разом з телевежею - 108 м. На будівництво пішло 1315 вагонів цементу, 9 тис. Тонн металу, 40 тис. М2 скла. Всього в будівлі 4500 вікон.
По обидва боки від Держпрому розташовані монументальні корпусу Харківського національного університету, створюють з ним єдиний архітектурний ансамбль.

До площі примикає міський сад імені Тараса Шевченка - відмінне місце для відпочинку і розваг. Тут є зоопарк і дельфінарій, кафе і атракціони, кіноконцертний зал «Україна» і громада театру опери і балету - шедевр архітектурного стилю брутализм. Сад прикрашають пам'ятник Тарасу Шевченку - один з кращих в світі, інші пам'ятники і скульптури, фонтани і клумби.

Неподалік, на площі Архітекторів в Харкові, в скляних вітринах встановлено макети Семи чудес Харкова. Крім Держпрому і пам'ятника Шевченку тут є фонтан Дзеркальний струмінь, Благовіщенський, Успенський і Покровський собори, а також Будинок зі шпилем - величезна споруда в стилі сталінського ампіру, розташоване на площі Конституції.
Вулиця Сумська поєднує площа Свободи з історичним ядром Харкова, що тепер називається площею Конституції. Тут розташований Покровський монастир з храмом 1689 року, а також чудовий ансамбль банківських споруд кінця XIX - початку XX століть.

- Ціна: немає даних

Час роботи:
- немає даних

Контакти
Область
Харківська область
Contact number
350 км²
Засноване: 1654-1655 року
Статус міста: з 1654 року
Поділ міста: 9 районів
Населення: 1 439 733 (01.12.2016)
Густота населення: 4114 осіб/км²
Поштові індекси: 61000-499
Телефонний код: +380-57(2)
Висота над рівнем моря: 94—202 м
Водойма: Харків, Лопань, Уди, Немишля, колись Нетеча
День міста: 23 серпня