Skip to main content

Палацово-парковий комплекс - Шарівка

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:02

Палац Кенінга у Шарівці
Красивим палацом Східної України, її архітектурним дивом, по праву вважається палац в селі Шарівка. До наших днів добре зберігся весь комплекс маєтку, що складається з господарського двору, сторожки з воротами, оранжерейного комплексу, регулярного і ландшафтного парків.
Шарівка: палацово-парковий комплекс
Садибу у Шарівці заснував козацький сотник Василь Ольховський. Наступними її господарями були брати Геберштейн, один з яких, Християн, був завзятим любителем ботаніки і заклав основи нинішнього ландшафтного парку, де висадив кілька екзотичних видів дерев і кущів. Розквіт маєтку відбувся при наступному власника - барона Леопольда Кеніга, одному з найбагатших підприємців Російської імперії, який зробив капітал на цукрових заводах.

Шарівка: палацово-парковий комплекс
Німець за походженням, Кеніг не дуже полюбляв «розхлябаність» української природи та українських сіл, тому оточив свій маєток чітко упорядкованим парком і побудував для слуг окреме містечко, також упорядкований з європейськими архітектурними рисами. Ядром маєтку є палац, який велично підноситься на пагорбі.

Шарівка: палацово-парковий комплекс
Від нього пропорційними терасами спускається вниз регулярний парк - до озера з витонченою альтанкою. Через озеро перекинутий кам'яний міст на інший берег, де бере початок стежка на другий пагорб. Там можна помилуватися унікальною липовою алеєю. Гілки липи штучно скорегували, направивши його чітко в небо.

Шарівка: палацово-парковий комплекс
На березі озера розташовані оранжереї і будинок садівника, далі шлях веде в господарський двір з великим будинком керуючого. До двору прилягає комплекс господарських споруд - стайні, гараж і маленька електростанція, яка забезпечувала маєток електроенергією.
За межами регулярного парку простягається ландшафтний парк з озером і дерев'яним будинком садівника. На одній з паркових алей встановлено камінь любові, про яку складено чимало романтичних і драматичних легенд.

Шарівка: палацово-парковий комплекс
Палац Кеніга побудований в стилі неоготики. Центральна частина будівлі оформлена двома вежами зі стрілчастими вікнами і зубчастими дахами, що нагадують романтичний лицарський замок. Частково збереглися й інтер'єри палацу.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 20:00 (взимку - до 18:00)

Контакти