Ізюм

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:07

На березі річки Сіверський Донець, біля підніжжя гори Кременець, лежить місто Ізюм. Цікавий він і мальовничим природним ландшафтом, і слідами давньої історії, і шедеврами архітектури.
Найвідомішою пам'яткою Ізюма є гора Кременець висотою 218 м. Гора височить над трасою Харків-Ростов, у крутого берега Сіверського Дінця.

Ізюм: подорож Ізюмський шляхом
Вершина гори самотньо домінує над навколишнім простором, тому не дивно, що в давні часи тут існувало укріплене городище. Про це свідчить і назва гори, яка походить від тюркського слова «Кермен» - фортеця. На схилі гори - зібрані з прилеглих язичницьких святилищ кам'яні ідоли, половецькі баби, датовані XII століттям.

Ізюм: подорож Ізюмський шляхом
На вершині гори Кременець влаштований величний меморіальний комплекс, присвячений війнам XX століття. Згадкою про Громадянську війну є білокам'яний обеліск, встановлений на честь дев'яноста чотирьох політичних в'язнів, страчених в Ізюмі денікінцями. З жовтня 1941 року по травень 1942 містом проходила лінія фронту; в пам'ять про це споруджено меморіал Великої Вітчизняної війни з виставкою бойової техніки. Тут можна побачити легендарну «Катюшу», танки Т-34 і КВ тощо.

Ізюм: подорож Ізюмський шляхом
Неподалік підйому на гору Кременець вражає витонченими формами архітектурна перлина Ізюма - Спасо-Преображенський собор, шедевр українського бароко. Собор, який є зразком самобутнього українського стилю, побудував засновник Ізюмської фортеці полковник Григорій Донець-Захаржевський в 1684 році.

Ізюм: подорож Ізюмський шляхом
Ще одним важливим храмом Ізюма є зведений в 1826 році Вознесенський собор з чудотворною іконою Піщанської Богородиці. Ікона є однією з найбільш шанованих святинь Східної України, помолитися на неї приїжджає чимало паломників. Недалеко від собору розташовані каплиця-купальня і Кріченков криниця з цілющою водою.

Контакти
Область
Харківська область
Contact number
43,6 км²
Засноване: 1681 року
Перша згадка: 1571 року
Статус міста: з 1685 року
Населення: 51 511 (1 січня 2013)
Поштові індекси: 64300-64318
Телефонний код: +380 (5743)
Висота над рівнем моря: 71 м
Водойма: річка Сіверський Донець
Код КОАТУУ: 6310400000