Свято Архангело Михайлівська церква - Зміївки

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:18

Свято Архангело Михайлівська церква - c Зміївкі.
   Велике село Зміївка свого часу утворили кілька поселень шведських і німецьких колоністів, запрошених освоювати безмежні, напаханние і родючі причорноморські степи, недавно завойовані Російською імперією. За часів Катерини II відправлені освоювати територію Новоросії шведські сім'ї з естонського острова, завойованого ще Петром I (що відійшов до Російської імперії згідно Ништадтскому мирним договором, 1721), заснували Старошведське поселення, до якого згодом, 1804, додалися сусідні німецькі Шлангендорф, Мюльхаузендорф і Клостердорф , зараз об'єднані в село Зміївку.

Історія виникнення свято-михайлівській церкви-кірхи у Зміївці

      Перший дерев'яний храм шведським переселенцям подарував ще князь Григорій Потьомкін, він також надіслав сюди священика, який кілька років займався лютеранської громадою. Коли в середині XIX в. дерев'яна церква згоріла, в Швеції і Фінляндії зібрали гроші і речі для Старошведське, а в 1882 на місці першого храму почали будувати кам'яну кірху, освячену в 1885. Втім, свого пастора шведи не мали, тому перші роки службу правил німецький священик, який належав до інший протестантської конфесії, він не знав англійської мови і використовував під час богослужіння старі релігійні книги, надіслані з історичної батьківщини його нових парафіян.

      З початком Першої світової війни зв'язок зі Скандинавією перервалася, а в 1920-і роки шведські колоністи виїхали з Радянською Україною - хто в канадську манітол, хто на шведський Готланд. Незважаючи на їх етнічне походження, шведам з дніпровського берега не дозволили створити власну громаду, а місцеве населення ставилося до них іноді навіть з ворожістю. Згодом, при активній підтримці Комуністичної партії Швеції, в Радянську Україну повернулися понад сотні людей, які заснували невеличкий колгосп «Шведкомпартія». Минуло кілька десятків років, і, хоча зараз в Зміївці залишилося дуже мало людей похилого віку, деякі нащадки шведів намагаються говорити, співати і молитися на шведською мовою XVIII ст., Якої не знайти на їх прабатьківщині.

      На початку жовтня 2008 року в рамках державного візиту колишнє Старошведське відвідав шведський монарх Карл XVI Густав з дружиною Сільвією, де вони зустрілися з жителями села - нащадками етнічних шведів. Королівське подружжя прийшла в Свято-Михайлівську церкву-кірху, яка належить православній (Новокаховської єпархії Української православної церкви) і шведській лютеранській громадам, і взяли участь у богослужінні за участю шведського пастора.

Як дістатися до Свято-михайлівської церкви В Зміївка

      Від вулиці Будьоного, 1 (Автостанція в Херсоні) регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку с. Зміївка (вартість проїзду 66 грн). Відстань 104 км. Так само Ви можете дістатися до Зміївки і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Контакти