Хмельницький

Submitted by admin on Wed, 02/01/2017 - 21:21

Памятки Хмельницького.
Невелике містечко Хмельницький буквально потопає в буйній зелені. Розташований на берегах Південного Бугу, він давно привертає увагу туристів і мандрівників і просто шанувальників природи. І хоча це місто є, в першу чергу, культурним центром, він також відомий достатком ринків.

У Хмельницькому Ви знайдете безліч цікавих місць, прославлених на всю Україну, але спочатку огляньте центральну частину міста - вона вас просто вразить!
Прогулюючись по центральній частині міста, Ви обов'язково оціните тутешній архітектурний ансамбль. На головній площі зверніть увагу на Будинок Рад - гарний зразок архітектури з невеликою капличкою.

Вулиці навколо площі здебільшого пішохідні. Але саме незвичайна будова - це колишня пожежна каланча. Яскраве, жовтого кольору будівля приверне Вашу увагу своїми незвичайними годинами у вигляді сонця, які знаходяться вгорі пожежної вежі. Тепер тут кінотеатр.
Як бачите, в цьому невеликому обласному центрі знаходяться дійсно унікальні пам'ятки.

Зверніть також вашу увагу на Собор Різдва Богородиці - одне з найстаріших будівель міста. Незвичайно красивого, небесного кольору, особливо гарний Храм в сонячний день. Таким же унікальним пам'ятником архітектури є і Домініканський костел Св. Вікентія де Поля.

А ось Хмельницька філармонія - білосніжна будівля, прикрашене пишною колонадою, є
не тільки архітектурної, а й культурною пам'яткою. Крім основної концертної діяльності, вона славиться музичними концертами, які звучать в залі органної та камерної музики. Колискою мистецтва в місті місцеві жителі вважають Ляльковий театр. Обов'язково відвідайте спектакль, і ви будете приємно здивовані грою талановитих акторів.

Культурну частину міста представляють також Художня галерея, Краєзнавчий і Історичний музеї. Кожне з цих місць цікаво по-своєму і заслуговує Вашої уваги. Фонди музеїв налічують тисячі унікальних експонатів, які як не можна краще зможуть вам розповісти про історію міста і його культурні цінності.

Любителям спокійних прогулянок рекомендуємо відвідати сквер ім. Тараса Шевченка. Це мальовниче місце, пахуче квітковими ароматами, радує погляд безліччю зелених насаджень. Тут же ви побачите дивовижну дитячий майданчик - творіння місцевого скульптора, улюблене місце ігор хмельницької дітвори.

Хмельницький - місто великого гетьмана і полководця.
А ще одна визначна пам'ятка - сквер на вулиці Гагаріна, в якому розташовується ЗАГС, вразить вас оригінальними творами скульпторів - унікальними лавочками химерної форми.
Крім усього іншого місто великого полководця Богдана Хмельницького славиться пам'ятниками на військову тематику. Ви можете насолодитися красою монументів, присвячених українському гетьману.

А ще в Хмельницькому є пам'ятник, повз якого не можна пройти, залишаючись байдужим. Це скандальне творіння скульптора Миколи Мазура - пам'ятник воїнам, загиблим в Афганістані - прогриміло на всю країну в 2007 році, коли був встановлений цей монумент. Сама скульптура являє собою велику бронзову руку, яка ставить «пішака» - афганського воїна на шахову дошку у вигляді земної кулі.

Напис на постаменті говорить: «Помиляються правителі - страждає народ». Цей незвичайний пам'ятник багатьох змушує задуматися, і вражає до глибини душі тих, хто випробував на собі всю гіркоту війни.

Але особливої ​​«пам'яткою» міста стали ринки. Їх в Хмельницьку безліч - за покупками сюди з'їжджаються люди з усієї України. Крім цього, своїх гостей місто дивує низькими цінами і якісним сервісом: в місті досить хороших готелів, ресторанів і місць для розваг і відпочинку. Сміливо вносите місто Хмельницький в ваш тур по Україні, і ви залишитеся задоволені.

- Ціна: безкоштовно

ЧАС РОБОТИ ПАМ'ЯТКИ:
- цілодобово

Контакти
Область
Хмельницька область
Contact number
93,05 км²
Засноване: 1431 року
Статус міста: з 1566 року
Поділ міста: Центр, Виставка, Озерна, Південно-Західний мікрорайон, Ракове, Дубове, Книжківці, Гречани, Ружична, Лезневе (Кавказ, Тарабанівка, Дивокрай, План, Болгари, Доси - умовні назви)
Населення: 268 830 (01.11.2016)
Густота населення: 2889 осіб/км²
Поштові індекси: 29000-499 (29000 (Центр), 29006 (Ракове), 29009 (Дубове), 29025 (Гречани), 29027 (Озерна)
Телефонний код: +380-382(2)
Висота над рівнем моря: 295 м
Водойма: Південний Буг, Плоска, Кудрянка
День міста: Останні вихідні вересня
Номери автомобілів: ТЯ, ХМ, ХІ, ВХ, НХ